22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Maškary oslavily 100 let od založení Československa

Volební karneval 2018

REKLAMA

Rozpočet města si opět po roce zahrál tentokrát u příležitosti oslav 100 let od založení Československa ve známé pohádce ,,Oslíčku otřes se.“

Československý karneval barev to byl nápad, jak potěšit mnohé kamarády honoráři za karlovarský karneval se spoustou atrakcí a účinkujících. Nejdříve masky požádaly náměstka primátora, co by jednu z maškar, aby je vpustil do ulic. A  protože se mu dostalo slibu, že se komedianti budou chovat spořádaně a bez výtržností, stalo se a náměstkova předvolební estráda mohla ihned začít.

Jako záruka, že nedojde k žádným nepřístojnostem, ochotně posloužil i herec Jakub Kohák. Následně už mohla hrstka přihlížejících sledovat, jak se za ohlušujícího tlukotu bubnů valí pestrobarevný průvod po pěší zóně společně s několika automobily. Za jízdu v pěší zóně běžně občané Karlových Varů platí tučné pokuty. Jezdit beztrestně tak po pěších zónách v Karlových Varech mohou jen vyvolení pod záminkou komediálního vystoupení. Zásobování je povoleno jen omezeně, ale kejklíři s automobilu mají tu výjimku.

Zaplavené ulice maškarami a maskami, lidé v roztodivných kostýmech se snažili v jednom z nejhůře prosperujících krajských měst v ČR, aby bylo pořádně veselo pod taktovkou dlouholetého politika Jiřího Klsáka z hnutí Karlovarské občanské alternativy (KOA).

Klsákovo karnevalové veselí trvalo až do pozdního večera. Škoda, že si průvodu neužili občané ve Staré Roli, tam žádné podobné akce kulturní náměstek léta vůbec neplánuje.

KLSÁKOVA POLITIKA – KOMEDIE – KARLOVARSKÁ TRAGEDIE – PARODIE

[carousel_slide id=’9109′]

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.