Podle koalice bude hodně služeb zadarmo, kdo to ale zaplatí…

REKLAMA

I autobusy jezdí na naftu a ta také není zadarmo, kdo bude levné jízdné platit. My všichni ze schodkového rozpočtu města, takže opět všichni?

Opoziční strany v současné době  hledí trochu s rozpaky nad pseudospořivostí koalice. Podle několika oslovených opozičních politiků Kulhánek doslova peníze, které měl v pokladně města cca 460 milionů korun beze zbytku projedl.

Za jeho čtyři roky vlády umělců a hudebníků neuskutečnil žádnou vlastní připravenou investici, která by  lidem ve Varech nějak přispěla k lepšímu životu.

To, že máme jeden z největších Symfonických orchestrů v přepočtu na obyvatele je již nyní jasné, mladí lidé potřebuji perspektivu, jinak budou dále opouštět stále více Karlovy Vary což bohužel prokazuje demografická křivka, která stále strmě klesá.

Ale účty svých slibů bude koaliční vláda Karlových Varů skládat na konci svého volebního období, pokud se ho dožije, tak  v roce 2018.

Lidé by tou dobou měli podle slibů mimo jiné méně platit za teplo z teplárny, mít nové domovy důchodců, hospic, penzion pro důchodce ve čtvrti Stará Role a domov s volitelnou pečovatelskou službou. Cyklisté se podle plánů začnou bezpečněji projíždět po nové páteřní síti cyklostezek.

Zajímavé je, že však podle účtů z Holoubkovo  teplárny to vypadá, že brzy začne zdražování právě slibovaného levnějšího tepla.

V plánech je zahrnuto rozšíření využití Karlovarské karty, která má být také současně elektronickou peněženkou, kartou do knihoven, sportovišť a bazénů. Kartou by také měly děti platit za jídlo ve školních jídelnách. Dnešní platební karty však toto běžně poskytují, není jasné jak dopadne karta, snad ne jako v Praze, tvrdí někteří zastupitelé.