25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Babiš náborující nové ministry poznává nejistotu menšinového vládnutí

kv listy

REKLAMA

Už čtvrtý týden marně sestavuje Andrej Babiš svou vládu. Místo toho, aby se mu plnil seznam ministrů, plní se seznam těch oslovených, kteří jej odmítli.

Vysnění odborníci, které Babiš do kabinetu láká, totiž nevidí budoucnost v tom, že nyní opustí své kariéry a vláda bez důvěry pak za několik měsíců skončí fiaskem, po té co sněmovnou nebudou procházet jednobarevné a menšinové návrhy zákonů.

Andrej Babiš má zatím  jisté jen dosavadní ministry za ANO v končící koaliční vládě, kterou  vedla úspěšně i přes jeho skandály ČSSD v čele s nemastným, ale dobrým premiérem a odstupujícím předsedou Bohuslavem Sobotkou, který na vládu s Babišem už politicky doplatil. Mezi ministry za ANO se ale chystá rošáda, takže by už minimálně někteří neřídili resorty jako dosud a tlačí se do vlády i noví, na moc se třesoucí krajští lídři.

Pokud by se stala rošáda skutečností, Ministerstvo obrany v menšinovém kabinetu povede Karla Šlechtová a na Ministerstvo zahraničních věcí  obsadí herec a odborník na obranu Martin Stropnický.

Podle informací Seznamu by Ministerstvo práce a sociálních věcí měla řídit středočeská radní Jaroslava Němcová a s resortem místního rozvoje se objevuje jméno současné náměstkyně Kláry Dostálové.

Noční můrou Babišovo vlády je především to, že mnozí, kdo sním doposud pracovali byli v obchodě nepřátelsky převzati a  jeho političtí partneři zlikvidováni jako obchodní konkurence. Z pochopitelných důvodů se do spárů Babišovo vlády nikdo z demokraticky smýšlejících stran po zkušenostech posledního volebního období moc nehrne. Strach z Babišova impéria moci, kde se svobodně a demokraticky rozhodují všichni pokorně až po jeho souhlasu je více než zjevný už jen proto, že se zatím proti Babišovi doposud nikdo z jeho věrných politicky ani ve strukturách jeho hnutí nevymezil, aniž by vzápětí na to nedoplatil jako mnozí, kteří  byli v minulosti za své názory v řadě případů vyloučeni nejen z hnutí, ale i z politických funkcí.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.