25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarský kraj má historicky první zastoupení ve vedení Poslanecké sněmovny

REKLAMA

Poslankyně Jana Mračková Vildumetzová (ANO) byla včera večer zvolena místopředsedkyní Sněmovny. Získala přitom nejvíce hlasů ze všech volených členů předsednictva, podporu jí vyjádřilo 142 z přítomných 195 poslanců.

„Musím poděkovat všem kolegům za vyjádřenou důvěru. Počet získaných hlasů mně udělal velkou radost,“ neskrývá Jana Mračková Vildumetzová. Ta se před rokem stala suverénní vítězkou krajských voleb v Karlovarském kraji a svoji popularitu prokázala také v nedávných volbách do Sněmovny.
„Ve vedení Sněmovny chci dohlížet na to, aby opozice měla prostor pro kontrolu vlády a nebyla krácena na svých právech. Chci být také spojkou pro obecní a krajské samosprávy a přenášet informace o jejich potřebách a problémech,“ pokračuje dále karlovarská poslankyně.
Právě se samosprávou má nová místopředsedkyně velké zkušenosti. Na svém kontě má úspěšnou misi starostky Horního Slavkova, jako hejtmanka vedla Karlovarský kraj a předsedala i Asociaci krajů České republiky. V Poslanecké sněmovně obhájila poslanecký mandát a nyní v ní působí již druhé volební období.

„Z pohledu našeho malého kraje to beru jako velký úspěch. Vždy jsem slibovala, že budu prosazovat zájmy Karlovarského kraje a ujišťovala obyvatele západních Čech, že o našem regionu bude v Praze slyšet. Post místopředsedkyně Sněmovny mi k tomu dává více prostoru, než bych měla jako řadová poslankyně,“ dodala Jana Mračková Vildumetzová.

 


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.