Babiš uvedl, že kdyby byl premiér, chtěl by i finance

REKLAMA

Nový fenomén a nové praktiky. Babiš v Otázkách Václava Moravce uvedl , že po volbách do poslanecké sněmovny jako premiér by chtěl i Ministerstvo financí. V jednoduchém překladu by Babiš nechtěl jen moc, ale i finance. Tento jasný signál vyslal Babiš už dnes svým věrným voličům.

Však v demokracii se moc rozděluje a panuje, centralizace moci je návratem k totalitě. Před pětadvaceti lety bylo v bývalém Československu jasno, vládla zde KSČ a vše bylo centrálně řízeno.

K čínským aktivitám v Čechách Babiš mimo jiné  uvedl, že mu vadí zvláštní investice Číny, jako je nákup fotbalového klubu, nebo médií. To uvedl Babiš jako vlastník největší mediální skupiny v ČR, který pořád omílá transparentnost a demokratičnost.

Hurá a nyní pojďme volit miliardáře, pojďme voli ANO

autor:F.Buk

KSČM i ČSSD se řítí dolů. ANO stále na špici

Už čtvrtý průzkum veřejného mínění prorokuje výrazné volební vítězství Babišovu hnutí ANO. Nově ale Trendy Česka, které exkluzivně pro ČT připravuje společnost TNS Aisa, předpovídá pád komunistů, kteří se ocitli na cestě k pětiprocentní hranici.

Šetření předpovídá rekordní propast mezi ANO a ČSSD, která je na druhé příčce: ANO by podle něj volilo 34 procent lidí a do Sněmovny by si mohlo přivést 85 poslanců, kdežto ČSSD spadla na patnáct procent hlasů a 38 křesel. Rozdíl mezi oběma stranami je tedy celých devatenáct procent.

Jan Martinek, Právo  číst více…