ČSSD v euforii sebeklamu se tiše topí ve vlastních dluzích

REKLAMA

Sociální demokracie v loňském roce hospodařila se ztrátou ve výši téměř 40 milionů korun. Výnosy sociální demokracie činily 184,4 milionu korun, tedy necelé čtyři pětiny toho, co strana předpokládala. Naopak náklady dosáhly na 224,2 milionu korun.

Soustavné propady v hospodaření sebevědomých politických dlužníků tvoří nejen špatné hospodaření, ale s drasticky klesajícím počtem členů (vazalů). Klesající příjmy nejsou socialističtí ekonomové schopni nahradit a už vůbec ne přizpůsobit  ekonomiku strany současným trendům. Další úvěry tak zatěžují předluženou ČSSD.

Na 41. Sjezdu ČSSD plném plamenných projevů staronových lídrů bohužel strana, která řídí naši zem nepředstavila jasnou vizi v tom, jak bude řešit své astronomické dluhy. V emotivních projevech spíš zaznívalo jak budou marketinkově požadovat zákony, které naši zemi budu zadlužovat, protože často populistická prohlášení se ani náznakem neopírala o základní ekonomické rámce.

Kde na své sliby chtějí oranžový odbornici vzít peníze. Ve vlastní pokladně mají socialisté přitom největší manko v historii. Jejich odstrašující případ je mementem vypovídajícím více o kmotrovkých praktikách, než příkladem hospodaření pro slušné lidi.

Se žádostí, aby mohla vystoupit na březnovém sjezdu strany, se na předsedu Hamáčka obrátila Veronika Altnerová, strana má za jeho služby v kauze Lidový dům zaplatit téměř 338 milionů korun. Sociální demokraté podali proti rozhodnutí soudu dovolání a čekají na rozsudek, proto k vystoupení Altnerových dědiců nevidí důvod. Proto kopii dopisu ve středu Altnerová rozeslala médiím.

Další dluhy ČSSD narůstají téměř každým rokem. Milionové propady v hospodaření se kryjí tvorbou dalších dluhů ve formě půjček, kde už ručí nemovitostmi. Další skryté a obrovské dluhy má ČSSD ve společnosti CÍL, kterou strana vlastní.  Na sponzory už socialisté ovšem už také spoléhat nemohou. Předloni získali na darech necelých pět milionů korun, zatímco v roce 2012 činila částka 47,6 milionů korun.

ČSSD typická svou radostnou konzumací až hltáním veřejných prostředků pro všechny už svým voličům neříká, že často plné mísy levného jídla a různých pochutin pořizuje na dluh, ale nikoliv svůj, ale tentokrát z kapes nás všech.

Exekutoři už pomalu klepou na dveře ČSSD, ani o tom jak z dluhů ven, nepadlo z úst lídrů na 41. sjezdu socialistů ani slovíčko.

V papírovém domečku bez základů ne náhodou kostka s nápisem dluhy úplně chyběla.

Důvěra v politiky ČSSD řízené místním kmotrem v Karlových Varech po komunálních volbách 2018

zisk 2,86 % / zisk mandátů 0 / sebereflexe 0