Babišův reparát na ředitele Thermálu snad vyšel

REKLAMA

,,Další odborníci  za hnutí ANO se hledají  na rodném  Slovensku.“

Ministr financí Andrej Babiš na začátku ledna na po druhé v tomto roce dosadí funkce nového generálního ředitele hotelu Thermal Klause J. Pilze. Nový generální ředitel vzešel konečně z otevřeného výběrového řízení, do kterého se přihlásilo 17 uchazečů.

Vše proběhlo po prvním zpackaném Babišově výběrovém řízení na ředitele, kdy  byl nečekaně odvolán Josef Pavel a to záhy po  skončení letošního Mezinárodního filmového festivalu, kterého ve funkci 15. července vystřídal Daniel Křováček. Ten se hotel Thermal  pokoušel řídit necelý týden a po kritice hoteliérů i zaměstnanců hotelu na jeho manažerské schopnosti byl řízením hotelu pověřen nečekaně  Rudolf Mašata. S volbou ministerstva financí, jemuž Thermal patří, je Mašata překvapivě spokojen. Zůstává  nadále v hotelu a oznámil, že bude pracovat na vizi, jak by měl Thermal v budoucnu vypadat.. Podle Mašaty by se do dvou až tří let  měl Thermal  změnit v nejlepší čtyřhvězdičkový hotel v Karlových Varech  a prý i v kraji.

Mašata a Klaus J. Pilzem se prý znají,  takže možná dobře sehraná dvojka, nebo i trojka bude tím správným garantem pro státní hotel a zejména hlídání efektivně vynakládaných státních peněz, které do hotelu tečou přímo přes ministra Babiše.

I když první výběr s Křováčkem moc nevyšel a transparentnost nebyla tím nejvyšším kritériem, snad druhý pokus a sázka na manažera z rodného Slovenska už bude tím pravým co přivede Thermal k prosperitě a bohatým výnosům do státní a možná i městské poklady pod vedením muže, kterého uvede muž jehož krédem je ,,Řídit stát jako firmu.“

,,Pan Pilz sbíral hoteliérské zkušenosti po celém světě, je i držitelem ocenění Hoteliér roku 2004 v České republice či medaile Trnavského kraje za přínos k rozvoji cestovního ruchu,“ oznámil ministr financí Andrej Babiš .

Další články ze Slovenska: zde