13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Bude líp, hejtmanka učinila zlatý slib všem dětem narozeným první den v roce

Karlovarské listy

REKLAMA

d„Bude se jednat o zlatý řetízek s andělíčkem, který zůstane dětem na celý život. Obdrží ho všechny děti narozené prvního ledna. Chtěla bych je i osobně navštívit,“ uvedla do firemních novin Agrofertu hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ODS/ dnes ANO).

Rozdávat zlato za krajské peníze před  hejtmankou Vildumetzovou ještě nikdo nevymyslel. Zajímavostí je i to, že počet dětí se nedá přesně nikdy určit, tak si bude muset hejtmanka zlaté řetízky s andělíčky možná nakoupit do foroty.

Zatím ještě ani není známo, zdali bude organizovat nová krajská koalice nákup zlata formou transparentního výběrové řízení, nebo si zlaté dárky hejtmanka koupí jen tak u zlatníka. Vildumetzová ušlechtile oznámila, že by chtěla všechny narozené děti obdarovat  osobně.

Za 24 hodin se ale může klidně narodit i několik desítek dětí. Pokud by všechny děti chtěla obětavá hejtmanka obdarovat první den po narození, jak je dobrým a dlouholetým zvykem, může to být doslova vyčerpávající honička. Když se například další dítě narodí po několika minutách v porodnici na druhém konci kraje, dá se po nové D6 z Karlových Varů do Chebu bezpečně dostat cca do 30.minut a celá darovačka může začít nejen pro řidiče hejtmanky už minutu po silvestrovkém přípitku, aby se všechno slíbené stihlo.

„Město Karlovy Vary, stejně jako v minulých letech, má připraveno pět tisíc korun pro první dítě, Ostrov tři tisíce korun. V Sokolově a Chebu první miminko dostává tradičně věcný dar. To mohou zástupci měst udělat pohodlně kdykoliv během prvního dne v roce.

,,Rozdávačnost jinak velmi spořivé hejtmanky si lze vyložit bezpochyby  jako upřimné a ušlechtilé gesto poctivé a starostlivé hospodyňky, která má  na srdci blaho všech dětí narozených v Karlovarském kraji prvního dne v roce. Určitě se nejedná se o dobře promyšlený firemní marketing, který má za cíl prosadit kandidáty za krajské peníze už v podzimních volbách 2017 do Poslanecké sněmovny.“

Bude Vildumetzová jako hejtmanka na podzim příštího roku kandidovat?

Zlatý slib hejtmanky Vildumetzové je originálním nápadem, který celý kraj bezpochyby všude proslaví.

Slibem nezarmoutíš.

,,Co ten poplatek za dálničku, už bude kraj plnit sliby, které dala lidem všemi milovaná hejtmanka?“

SLIBY Z PŘEDVOLEBNÍHO SPECIÁLU JANY VILDUMETZOVÉ

zdroj : zaktv.cz , shlédnout celé video zde… 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.