25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Cestující, pozor. Začaly výluky

Karlovarské listy

REKLAMA

Konec prázdnin s sebou přinese hned tři velké železniční výluky. Pozor si cestující musí dát na Chebsku na trati Bad Brambach Cheb a dále na Karlovarsku v úsecích Nejdek Potůčky a Žlutice Bečov.

Od včerejší pondělní hodiny ráno začala platit nepřetržitá výluka mezi stanicemi Bad Brambach a Adorf na trati 147 Cheb Bad Brambach. „Dopravci České dráhy a Vogtlandbahn proto musí všechny vlaky osobní dopravy v úseku Vojtanov Adorf (Vogt) a zpět nahradit spoji náhradní autobusové dopravy,“ uvedla tisková mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Organizace náhradní autobusové dopravy pak neumožňuje přímé dosažení některých cílových stanic. K dosažení cílové stanice je někdy nutno použít spoje opačného směru.

„Například ze zastávky Plesná do stanice Bad Brambach je nutno použít vlak 20971 do stanice Vojtanov a autobus za vlak 51970 do stanice Bad Brambach. Jízdenka pro úsek Plesná Bad Brambach tak bude platná i ve spoji 20971, který jede opačným směrem,“ dodala mluvčí. Tato výluka potrvá do pátku 4. září do 19:00.

Od dnešních 8:15 začíná také nepřetržitá výluka mezi stanicemi Nejdek a Potůčky, a to na trati 142 Karlovy Vary dolní nádraží Nejdek Johanngeorgenstadt. Výluka potrvá do úterý 15. září do 17:30. Za všechny vlaky osobní dopravy v úseku Nejdek Potůčky a zpět pojede náhradní autobusová doprava. „Není ale obsluhována zastávka Nejdek Sejfy, nejbližší zastávka náhradní autobusové dopravy je tedy Nejdek Oldřichov,“ vysvětlila Pistoriusová.

Další tratí, kde s dnešním ránem začíná výluka, je trať 161 Rakovník Žlutice Bečov nad Teplou, kde bude náhradními autobusy řešena přeprava jen mezi stanicemi Žlutice Bečov.

„Výluka s dvěma etapami potrvá až do konce měsíce. První etapa v úseku Žlutice Bečov potrvá do neděle 20. září. Od následujícího dne až do konce měsíce bude platit výlukový jízdní řád v úseku Blatno u Jesenice a Bečov nad Teplou,“ doplnila mluvčí.

Další informace o jízdních řádech náhradní dopravy jsou k dispozici ve všech dotčených stanicích a zastávkách, na webu Českých drah www.cd.cz/omezeniprovozu a u operátorů Kontaktního centra ČD s telefonním číslem 840 112 113


Autor: Zdeněk Hnízdil,  Deník

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.