V Karlových Varech přistál v nemocnici první vojenský sokol

REKLAMA

Dlouholetá práce kraje byla dnes zúročena. Na heliportu v Karlovarské krajské nemocnici dnes přistál armádní vrtulník Sokol. Vojenští záchranáři kvůli hmotnosti vrtulníku nemohli heliport využívat.

Po pečlivém přeprojektování a schválení dokumentace stačila malá investice pro přistávání těžších vrtulníků.Helikoptéra, která na střeše nemocnice již může přistávat, se nazývá Sokol a váží 6,4 tuny. Z tohoto důvodu byla nutná certifikace stávajícího heliportu. Kraj jednal s Úřadem pro civilní letectví, následně byl zpracován projekt a na základě toho úřad vydal opatření, která se realizovala. Dnes již může v Karlovarské nemocnici přistávat vrtulník o nosnosti vyšší než 3,5 tuny.

„Poukazovali jsme na tento problém už před volbami, proto možná i bývalé vedení uskutečnilo některé kroky vedoucí k tomuto dni. My jsme byli až u samotného závěru. Ale udělala bych za tím tlustou čáru, důležité je, že tu vrtulník přistál,“ bagatelizovala práci bývalé krajské koalice na úpravách heliportu hejtmanka kraje Jana Vildumetzová (ANO, dříve ODS).

Vildumetzová by chtěla, aby v kraji byla  letecká záchranka. Sokol bude ale létat do KKN jen v denní dobu, protože heliport ještě není vybaven světly pro noční přistání. Podnět k vyřešení prý bude řešit radní pro zdravotnictví, který bude muset sdělit termín, do kdy bude osvětlení hotové.

Snad vše neskončí stejně jako sliby s proplacením poloviny s dálniční známky pro všechny občany Karlovarského kraje, kteří do dnes nemají nic.

Karlovarské listy fotokoláž