25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Další hloupá ostuda ČSSD

Kontrola Maláčové a Stropnického se selfie. Porušili zákon, tvrdí právníci. Inspektoři práce a cizinecká policie v úterý kontrolovali jednu z firem v Krupce na Teplicku.
REKLAMA

Kontrola Maláčové a Stropnického se selfie. Porušili zákon, tvrdí právníci.

Inspektoři práce a cizinecká policie v úterý kontrolovali jednu z firem v Krupce na Teplicku. Na místě byli i ministryně a její poradce.

Chtěli jsme strhnout pozornost na práva pracujících, vysvětlují svoji účast na přepadové kontrole v severočeské firmě Edgewell poradce ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) Matěj Stropnický.

Právníci, které oslovily Hospodářské noviny, se shodují, že nepovoleným focením uvnitř podniku a zveřejňováním informací o inspekci právě on zákon porušil.

Odborníci upozorňují, že průběh kontrol i to, kdo se jich smí účastnit, určuje zákon. Kromě samotných inspektorů to mohou být jen lidé, které kontrolní orgán přizve jako zúčastněné osoby. „Když řešíte bezpečnost ochrany zdraví při práci, vezmete si tam hasiče. Ale jaký byl účel kontroly v případě, že přizvanou osobou byla ministryně a její poradce?“ ptá se v Hospodářských novinách advokát Daniel Truxa s tím, že přizvaní lidé musí mít od úřadu písemné zmocnění.

zdroj: Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)


To, že si politici ČSSD vzpomenou na své důvěřivé voliče vždy pár týdnů před volbami a pak je odhodí jako „nechtěná děcka“ dělají i další politické strany. Ale, že ke svým nechutným předvolebním praktikám přidají porušování zákonů o kontrole a dalších, které mají přísná pravidla právě k jejich subjektům ve vztahu k mlčenlivosti je další vrchol arogance moci a bezmezného hnusu, který ČSSD hravě překonala.
Podle informací si ministryně Maláčová za akcí stojí. Politička asi do dnes nečetla právní normy, které svazují státní úředníky, ti měli takovou šílenou myšlenku zoufalé političce spíš rozmluvit a nestát se spoluaktéry protiprávních aktivit „potápějícího se parníku“ pod jménem ČSSD.

 

132508

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.