22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vycházka po nové cyklostezce Dvory

REKLAMA

Opět po týdnu se sešlo šestnáct turistek na zastávce ve Dvorech. Po nově upravené cyklostezce  se krásně šlo směrem do Tašovic. Pod malým mostem, kde odpočívaly kachny a též dvě labutě, které připluli  ke břehu zajistili krásnou podívanou.

Cestou výletnice obdivovaly krajinu jak  se krásně zelená a barví lučními květy.

Pomněnky které jsou krásně modré, ale i bílé a růžové, rostou v přírodě na okraji lesů hned v blízkosti jehličnatých stromů. Mají rády polostín až stín. Dále rostlinka Lomikámen je bohatě kvetoucí skalnička, která kvete během dubna v různých barvách, od bílé, růžové až po sytě červenou. Mají jednoduché listy s pětičetnými květy. A ještě jedna rostlinka Kokořín lékařský, který se nejčastěji nachází ve smíšených listnatých lesích, narazíme na něj v okraji lesů, kde les přechází v louku, či křoviny. Má bílé květy, které se objevují od května do června. Listy jsou široce eliptické ve dvou řadách. Jedná se o jedovatou rostlinu, která bývala dost často využívána v lidovém léčitelství.

Po chvíli pozorování a povídání o květinách pokračovaly naše turistky dál a zakrátko přešly silnici, která vede na Cheb. Rovnoběžně s touto silnicí došly mezi zahrádkami až k Tesku, kde si byla pauzička a posezení u oblíbené kávy a zákusku. Vycházka byla krátká, tak si ji dámy prodloužily ještě po cyklostezce podél řeky Ohře, až do Tašovic. Pěkné odpoledne bylo zakončeno na zahradě jedné turistky bydlící v Tašovicích. Moc příjemné zakončení turistické vycházky. Všichni se už těší na další společný výšlap.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.