14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Dopis pro zastupitele dal Kubis na facebook

foto:FB

REKLAMA

Poslední kraj, který nemá funkční koalici. Vše nasvědčuje tomu, že hranice soudnosti se posouvají, až za hranice několikrát překonané toho, co je člověk ochoten udělat pro uchvácení politické moci.  Skutečné schopnosti, pragmatičnost a především empatie jsou vlastnosti lídrů,  jež vedou k důvěře lidí. Emoce lidí sledujících projevy nářků mohou být vnímány jako projevy slabosti.

Dopis hejtmana už může být matoucí při prvním shlédnutí na FB profilu, kde je uvedeno: „Náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí a bezpečnosti ve společnosti,“ Tak je to vůbec hejtman?

Otevřený dopis hejtmana Karlovarského kraje zvoleným zastupitelům demokratických hnutí
Šance pro náš kraj
40 dní. Už 40 dní uběhlo od voleb. Už 40 dní sledujeme marnou snahu Petra Kulhánka a jeho 4-koalice pod značkou STAN, za kterou kandidoval, jak se spolu s Piráty snaží obejít vítěze voleb a postavit “Koalici nenávisti” proti hnutí ANO. Do dnešního dne bezvýsledně. Nic jiného než nenávist k ANO tyto strany nespojuje.
Z mediálních výstupů 8 politických uskupení kolem Petra Kulhánka a koalice ODS+KDU-ČSL je navíc každý zmatený. Koalice ODS+KDU-ČSL po pozastavení jednání s námi jasně Kulhánkovi říká, že je ochotna jednat, pokud bude mít odpovídající postavení v koalici se STAN s hejtmanem a dvěma radními. Pak je pro ně možné vůbec se o vyjednávání koalice bavit. Petr Kulhánek se usmívá do fotoaparátů, říká, jak se vše daří a už brzy bude mít koalici. Jedním dechem dodává, že hejtmana a dva radní ODS+KDU-ČSL nedostane. Tečka. Občané Karlovarského kraje jsou zmateni a nechápou co se děje.
Hnutí ANO volil před 40 dny v Karlovarském kraji každý čtvrtý. Po čtyřech letech v čele kraje jej občané poctili ještě větší důvěrou než v minulých volbách. Potvrdili tak, že si váží práce ANO, kterou spolu s dalšími politickými subjekty poslední čtyři roky odvedlo. Řada politiků, kteří s námi na rozvoji kraje pracovali, jsou dnes znovu zvolení a mohou s námi dál pokračovat v práci pro náš kraj.
Obracím se proto na všechny ostatní zastupitele zvolené za demokratická uskupení. Nenechte se spojit nenávistí vůči ANO ze strany STAN a Pirátů. Nenechte se strhnout k opovržení čtvrtinou občanů našeho kraje. Pojďme hledat to dobré, pojďme se spojit a ctít demokratickou vůli voličů, pojďme sestavit koalici, která bude zastupovat velkou část voličů Karlovarského kraje. Všichni členové hnutí Místní, VOK nebo SNK1 jsou vítáni u vyjednávacího stolu, a pokud by se obnovil zatím pozastavený projekt s ODS+KDU-ČSL, můžeme velmi rychle postavit nové vedení našeho kraje a ukončit neschopnost Petra Kulhánka postavit “Koalici nenávisti”. Nenávist nikdy nic dobrého nepřinesla.
Mgr. Petr Kubis
Lídr kandidátky ANO a hejtman Karlovarského kraje, za celý zastupitelský klub

z reakcí občanů na facebooku :

Ivan Žikeš
Vážený pane hejtmane Kubisi, přečetl jsem si váš otevřený dopis a ač nestraním nikomu ze zúčastněných, musím přiznat jistou zkratkovitost obsahu. Pro mne špatným signálem byla vámi opakovaná slova o nenávisti všech vůči ANO. Tím omlouváte neúspěch vyjednávání, která rozhodně jsou asi tvrdá. Jsou tak tvrdá i mimo jiné proto, že ve volebních uskupeních je řada rádoby (a to zdůrazňuji) schopných politiků, majících v tornistře maršálskou hůl. Co na tom, že jejich ambice někdy převyšují jejich schopnosti. Přijde mi to, promiňte, jako když jsme se ve škole hádali, kdo výš vyčůrá. Já jsem hned po volbách sepsal epištolu k vám nově zvoleným zastupitelům s apelem na povinnost se dohodnout tak či onak. Evidentně zbytnělá ega lídrů a podlídrů zatemňují mysl všem. Ke škodě věci. Ale vraťme se k vámi zdůrazňované nenávisti vůči vašemu hnutí. Víte, nenávist je velice silný cit, pro který musí být zatraceně důvod. A ten zde neshledávám. Na vašem místě bych místo psaní otevřeného dopisu si sedl a pragmaticky rozebral možné příčiny proč vás ostatní chtějí vyšachovat. Těch není tolik. Pravda, nebyly za vámi žádné skandály, ale také někdy způsob jednání vašich představitelů na kraji nebyl vždy dle zásad Gutha-Jarkovského, jestli mi rozumíte. Ani ono suveréní vystoupení vaší předchůdkyně před krajským úřadem po volbách také nebylo nejšťastnějí. Já chápu vaší frustraci, vyhráli jste „o parník“, rádi (pochopitelně) byste se podíleli na krajské vládě, což je požadavek zcela legitimní a férový. Máte ale proti sobě právě ten zbytek, rovněž toužící po vládě, pomalu co zastupitel, to kandidát na hejtmana. Co je hlavní, je jich víc. A o tom je demokracie. Přesto vám držím palce, abyste ta jednání ustáli a vznikla smysluplná a schopná koalice. Věřte starému chlapovi, stejně není o co stát. A proto jsem citoval ve své epištole mého oblíbence Karla Havlíčka Borovského. „Tak to chodí na tom světě a nebude jinak. Dneska tě maj za svatýho, zejtra budeš sviňák!“ I o tom je politika. Takže tak.

Karel Skoták
Ivan Žikeš

Napsal jste to hezky, pane Žikeši, dobře se to čte a je to chytré i vtipné, jen jednu věc bych doplnil či upřesnil – termín ,,nenávist” skutečně není správný, já bych to nahradil spíše slovy ,,pohrdání” a ,,nezájem”, a víte proč, pane Žikeši? (Jsem student právnické fakulty, a myslím, že teď budu hovořit za většinu mé generace a většinu mých kolegů..🤓)

Protože se stačí podívat, kdo tuhletu bandu stvořil, kdo jí vede, díky komu jsou kde jsou, a komu (jakému óbrgaunerovi) oni na oplátku tak pracně a vytrvale lezou ,,kamsi”, a to prosím tak, že to vyvolává dosti nevolnost u okolí, pač jim u toho většinou jsou sotva paty vidět…! 👌😂
S takovými bezcharakterními, korytachtivými, a většinou opravdu ne moc chytrými či schopnými lidmi byste stavěl dobrou vládnoucí koalici? 🤨🤔
No já tedy vážně ne, poněvadž to bych musel být buď jako oni, nebo masochista, a nebo nevzdělaný pitomec (jako drtivá většina jejich dosavadních a taak početných voličů), takže já postoj všech stran nejen zcela chápu, ale i nadšeně vítám, a doufám, že tu novou koalici (bez ANOfertu) nakonec složí a bude úspěšná…! 😊😇🤩

Jedinou omluvou a zároveň i problémem je pro Petra Kubise jeho smysl pro disciplínu a řád, to se v politice moc uplatnit nedá.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.