13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Teplárna města pronajata bez výběrového řízení na 10 let

REKLAMA

Neuvěřitelné se stalo realitou. O tom, že bude končit smlouva na pronájem teplárny věděli politici celých deset let. Myslíte si, že po skončení smlouvy budou politici z hnutí ANO dělat transparentní výběrová řízení, jak slibovali občanům před volbami?Politici Karlových Varů pod vedením hnutí ANO schválili bez výběrového řízení  další prodloužení pronájmu městské společnosti Karlovarská teplárenská o deset let firmě Karel Holoubek a. s.  a zároveň snížili nájemci pro letošní rok nájem na polovinu, a to s ohledem na dopady koronavirové krize. Informace uvedl novinářům náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Trtek (ANO)

„Druhým bodem bylo prodloužení nájmu o deset let. Město se tak bude moci připravit na dobu pouhelnou a na to, jak vyřešit zásobování města teplem do budoucna,“ uvedl Trtek.
Opoziční zastupitelé na posledním zastupitelstvu uváděli, že pronajmout teplárnu na dalších deset let není nyní rozumné. Navrhovaná a transparentní řešení  buď vyhlášení koncesního řízení nebo kratší prodloužení smlouvy, než  pomine koronavirová krize a ekonomika se opět vzpamatuje.
„Buď bychom dostali nižší nájem nebo lepší nájem, ale zvýšila by se cena tepla,“ argumentoval „jasnovidec Trtek“, který nikdy výběrové řízení na energetické služby neudělal.

Město místo 16.ti, dostane jen 8 miliónů.

Nejdůležitější rozhodnutí ale město stejně v následujících letech čeká. Politici budou muset rozhodnout, zdali i nadále budou spoléhat na dodavatele tepla Sokolovskou uhelnou, vsadí na stavbu vlastní teplárny, nebo prodají další vybydlenou firmu, protože už dnes se mluví o investici ve výši asi 800 milionů korun, na kterou totálně zadlužené město po politicích z hnutí ANO, ODS a Karlovaráci, nebude mít minimálně v příštích dvaceti letech.


Mnoho lidí ani netuší kolik a komu kape měsíčně za pronájem antén operátorů na teplárenském komíně.  Ale město to asi nebude.


[huge_it_video_player id=“41″]

zdroj:YouTube


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.