13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarští politici zadluží občany o dalších 700 milionů korun

KVListy

REKLAMA

Už tak zadlužené město Karlovy Vary z minulosti obřím úvěrem, bude pod taktovkou hnutí ANO zadluženo politiky ještě větším dluhem.

Dosud nebyl zaplacen ani dluh za KV arénu, který dopadá na hospodaření města s ročním mínusem okolo 50 miliónů už řadu let.

Až do roku 2035 bude chybět v městské pokladně splácená částka blížící se tři čtvrtě miliardě korun, kterou politici hodlají utratit za pouhé tři roky.

kvlisty fotokoláž
O tyto  další peníze bude město ochuzeno na svém provozu a údržbě městského majetku, který chátrá každým rokem více a více. Nikdo z „modrých zastupitelů“ dnes ani neví,  jaký vnitřní dluh se za dlouhá léta splácení opět nastřádá. Kolik bude propadaných střech na městských budovách, o kolik zchátrá další majetek města, který se následně prodá za pakatel,  jako v minulosti již mnohokrát.
Vestavba koncertního sálu v Císařských lázních, dopravní terminál U Koníčka, rekonstrukce Sadové a Mlýnské kolonády, či oprava Dvorského a Chebského mostu. To jsou akce, které by mohly mimo jiné být financovány z dalšího úvěru města Karlovy Vary.
Komerční banka poskytne městu úvěr s úrokem 0,93 procenta. I přes to, že se jedná o celkem výhodné úroky, bude opět záležet na tom, jak politici s veřejnými penězi z dluhu zatočí.
Karlovy Vary už v minulosti platily politiky, kteří se  podíleli na korupčních skandálech a předražených zakázkách. Skandály se nejvíce objevovaly, za vlád ODS. Vše vyvrcholilo mediálně známou kauzou KV arény, za kterou občané města dodnes dluhy ještě nesplatili. Zde hráli prim opět politici, kteří slibovali lepší budoucnost.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.