20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Doplácení zisku v krajských firmách, aby nebyly v mínusu

KVListy

REKLAMA

10 miliónů Karlovarský kraj napumpuje do obchodní společnosti

Karlovarský kraj sanuje své letiště, aby prý předešlo možným finančním potížím. Na pokyn náměstka hejtmanky Hurajčíka poslali zastupitelé kraje pod vedením hnutí ANO do obchodní společnosti 10 milionů korun, ta má ale má tvořit zisk. Vše se děje proto, aby politici zachránili špatně hospodařící podnik. Podle informací z kraje prý letiště použije peníze na zaplacení nájmu a na investice. V letošním roce už by se letišti mělo prý dařit díky nové lince ruské nízkonákladové společnosti Pobeda, ale evidentně se společnost v hospodaření opět propadá, kdy potřebuje finanční injekci.

Opakovaná červená čísla by mohla znamenat insolvenci

Letiště Karlovarského kraje je v úzkých mimo jiné díky poklesu cestujících z Ruské federace. Kraj musel svému letišti poslat peníze protože by mohlo skončit až v insolvenci. Manažeři, kteří nadále řídí firmu doufají, že bude líp, ale zatím nic. Podle ředitele letiště Václava Černého se díky spolupráci s ruskou  Pobedou a tomu, jak se momentálně vyvíjí jednání o letech v příštím roce tváří optimisticky. „Myslím, že nic takového už letiště od kraje potřebovat nebude. S informacemi, které mám, se domnívám, že je to jednorázová pomoc,“ řekl dobře placený manažer Černý, který už minulosti přivedl letiště do ztráty.

Zaměstnanci jsou nespokojení

Zdaleka všichni zaměstnanci letiště nejsou pod vedením náměstka hejtmanky Hurajčíka (ANO) se situací vůbec spokojeni. Například Jindřich Pletka, který pracuje ve společnosti 10 let. „Není běžné u žádné firmy, že její vedení dlouhodobě neřeší její ekonomickou situaci. O to více je smutné, když jde o firmu založenou krajem, který ve věci dlouhodobě nejedná,“ kritizoval zklamaně. Podle něj je špatný stav techniky a prostředků zajišťujících i bezpečnost.

Proti tvrzení zaměstnanců se krajský politik ohradil.

„Samozřejmě nespokojenost některých zaměstnanců vnímám, v každé firmě máte spokojené a nespokojené zaměstnance. Já jsem se s nimi sešel a budu se s nimi scházet pravidelně a reagovat na jejich podněty. Spokojený zaměstnanec je takový, který dostane dostatečnou výplatu. Zaměstnanci mají různé požadavky a přání, které se jim budeme snažit plnit, ale všechno něco stojí a potřebujeme na to peníze,“ opáčil Martin Hurajčík (ANO).

Objektivní pohled

Nezávislý manažer, který se zabýval základními informacemi o hospodaření konstatoval, že ve společnosti se dlouhodobě díky slabým hospodářským výsledkům tvoří tzv. vnitřní dluh, který vzniká díky tomu, že najatý personál zkonzumuje finanční prostředky v režijních nákladech a na investice už nezbývá. Díky tomu chátrá majetek společnosti a u technologií může docházet postupem času i ke ztrátě konkurenceschopnosti. Vlastník musí znát ekonomiku provozu a případně doplnit podnik o alternativní zdroje příjmů a nikoliv do společnosti posílat peníze, aby mu je společnost v podobě vratky za nájem obratem poslala zpět. ,,To je ekonomický nástroj, který neefektivně působí na společnost a fakticky vůbec nic neřeší,“ uvedl nezávislí manažer po prohlídce veřejných informací.

Jednání politiků nebo manažerské řízení

Kraj se prý snaží obnovit linky, které dříve na letiště pravidelně létaly, například linka do Jekatěrinburgu nebo Petrohradu. Podle náměstka Hurajčíka to ale není lehké, protože letecké společnosti mají letadla dlouhodobě nasmlouvána. „Jednat o tom budeme na příští a přespříští sezonu. Věřím, že to dobře dopadne a na letiště opět zamíří 100 tisíc cestujících ročně,“ uvedl člen hnutí ANO, které řídí kraj jako firmu aby bylo líp…

Asi takhle řídit firmu si hnutí ANO pod vedením náměstka Hurajčíka představovalo?

NAPSALI JSME DŘÍVE…

Hnutí ANO řídí kraj jako firmu, ale letiště se opět řítí do červených čísel

Připravujeme „Co se neví o prohrané zakázce na zimní údržbu D6 a silnic 1.trídy.“

regionalni televize, publikováno 19. 5. 2017

zdroj : TV Západ

O dalším obrovském neúspěchu po dosazení nových manažerů do krajské společnosti Údržba silnic Karlovarského kraje, akciová společnost budeme informovat o podmínkách výběrového řízení, jejich náhlých změnách a o plnění kvalifikačních předpokladů a způsobu plnění podmínek, které jednostranně a významně ovlivňují plnění zakázky…  

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.