Jednatel si změnil název KV Arény za zády radních

REKLAMA

Novinku o tom, že si jednatel a radní  města Karlovy Vary v jedné osobě Vladimír Kvasnička (VOLNÍ) změnil název KV Arény bez vědomí  valné hromady a uzavřel na celé tři roky nájemní smlouvy oznámilo marketingové oddělení městské společnosti  s ručením omezením KV Arena. Kvasnička potají bez vědomí a za zády majitele uzavřel před několika dny tříletou smlouvu s karlovarskou firmou Realistic, která má zaplatit celkem 5,8 milionů korun. Vedení města, které se dozvědělo reklamní smlouvě až po jejím podpisu Kvasničkou jeho tajné počínání při správě veřejného majetku nepříjemně překvapilo.jediný

„Z mého pohledu je tento postup naprosto nepřijatelný,“ řekl primátor Petr Kulhánek (KOA).

Podle jednatele společnosti KV Arena Kvasničky předcházelo dohodě dlouhodobé vyjednávání údajně v řádech měsíců. Ale proč o svých “ušlechtilých myšlenkách” nikoho neinformoval.

„Jednatel Kvasnička přece nehospodaří s vlastním majetkem. KV Arena s.r.o. má majetek města pouze v pronájmu a není jediný důvod pro utajování, protože smlouva musí být podle zákona stejně zveřejněna. Při obchodním vedení společnosti se mi počínání jednatele jeví jako nepředvídatelné a vzhledem k tomu, že oficiálně neinformoval radu města o svých záměrech, nerozumím už vůbec jeho chování vůči majiteli, městu Karlovy Vary.Vím zcela přesně, jak by postupoval vůči jednateli majitel firmy, kdyby bez jeho vědomí rozhodoval o zásadních věcech.” uvedl náměstek primátora Michal Riško (ČSSD).

„S předsedou dozorčí rady a zástupcem akcionáře firmy Realistic, s Martinem Šretrem, jsme se shodli na nutnosti rozvoje a společné podpoře sportu a kultury v Karlových Varech. Dlouhodobým cílem vedení KV Areny bylo najít finančně silného a renomovaného regionálního partnera, jelikož již třetím rokem nedostáváme dotaci na kulturní akce od Města Karlovy Vary,“ zdůvodnil své tajné počínání vůči městu jednatel Kvasnička.

Město každoročně přispívá společnosti KV Aréna provozní dotací, která činí 22,5 milionu korun a zahrnuje prostředky určené na sportovní i kulturní akce. Většina radních s jednáním Kvasničky není spokojena a nesouhlasí ani s umístěním reklamy.

Kvasnička už v minulosti čelil obvinění primátora Kulhánka, které se týkalo hospodaření s energiemi, ale při jednání valné hromady neprošel návrh na jeho odvolání.

Připravujeme : Mocipáni a vlivní hráči v zákulisí politiky