Emoce, primátorka ztrácí důvěryhodnost

REKLAMA

Utajená akce radních Karlových Varů připomíná čím dál více jen další načasovanou politickou zabíjačku za zády všech, než skutečnou starost o kvalitní život zbývajících občanů města, kteří se nerozhodli jako stovky jiných se nadobro z Karlových Varů odstěhovat.

Poskytujeme informace o tom,  jak nedůvěryhodné informace zaznívají od politiků z radnice, a jak rozhořčení občané věcně a racionálně reagují a popisují účelové a nemorální chování politiků.
Tolik náhod, tolik nestandardních kroků, krátké lhůty jen pro vyvolené? 
Vrací se snad temné období devadesátek, kdy se rabovalo za bílého dne pro politické prospěcháře vše, co bylo k mání ? 
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer-Ferklová (hnutí ANO 2011)   zveřejnila na svém FB profilu velmi slabé a populistické vyjádření, které bylo vzápětí totálně rozcupováno v komentářích občany a opozičním zastupitelem Jindřichem Čermákem (Piráti)
Je tohle snad normální, nebo už daleko za pomyslnou hranou korektnosti a elementární slušnosti?

Milí Karlovaráci,

ráda bych se vyjádřila k dezinformacím, které se v tuto chvíli objevují na sociálních sítích a v médiích. Některé připomínky a komentáře jsou naprostý nesmysl. Je potřeba vše uvést na pravou míru. Ráda bych Vás ubezpečila, že o odvolání ředitelů městských organizací Rada města Karlovy Vary nerozhodla za jediný den, ředitelé organizací měli možnost připravit svoji koncepci a vizi. Již před rokem jsme všechny ředitele na tuto skutečnost upozornili.

Vedení města požaduje po všech svých příspěvkových organizacích, aby pracovali s jasnou vizí, efektivně, hospodárně s jasně stanovenými cíli.

Očekáváme zlepšení nabídky a kvality služeb, efektivní využití všech kapacit a prostor. Vzhledem k tomu, že jsme žádnou koncepci neobdrželi, rozhodli jsme se přistoupit k danému kroku, který věříme, povede ke zlepšení toho, že příspěvkové organizace města začnou fungovat lépe.

Velice si vážíme práce, kterou ředitelé v rámci svěřených organizací odvedli, máme ale za to, že nová výběrová řízení povedou ke zlepšení fungování těchto společností,
Je důležité upozornit, že odvoláním jejich pracovní poměr nekončí. Zároveň máme potvrzeno, že se ředitelé do výběrových řízení přihlásí.

Na uvedené pozice jsou již nyní vyhlášena nová výběrové řízení, ve výběrových komisích, které budou nové ředitele vybírat, jsou zastoupeni nejen odborníci na danou problematiku, ale také opoziční zastupitelé.
Věřím, že se nám podaří vybrat vhodné kandidáty, kteří posunou fungování příspěvkových organizací kupředu.
Závěr řádného výběrového řízení budeme plně respektovat a nového ředitele/ředitelku jmenujeme, bez ohledu na to, zda se bude jednat o původní osobu.

Veškerá tato opatření jsou přijímána s ohledem na skutečnost, že je nutné napravit neefektivní fungování společností z minulosti.
Znovu opakujeme, že pokladna, která nám zde byla zanechána je prázdná. Naprosto chápu, že to, co se nyní děje, není nic populárního.
Bohužel tyto kroky měly být řešeny dávno v minulosti. Možná bychom na tom nemuseli být s financemi tak špatně, jak tomu je nyní. V posledních letech se promrhalo spoustu peněz za projekty, které nic nepřinášejí. Nikdo žádnou efektivitu, ani ekonomický přínos neřešil. Chápu, že v době, kdy jsou peníze na účtech to možná nebylo na pořadu dne.

Vaše primátorka


Komentáře
  • Adam Klsák Vážená paní primátorko, nezlobte se, ale za chaotické a nekoncepční kroky Vaší koalice opravdu nemůže nikdo z Vašich předchůdců. Neustálé omílání nedostatku finančních prostředků je čirý alibismus. Když město nemá peníze, proč je vesele rozdává soukromým subjektům, jako je HC Energie Karlovy Vary? A jak to celé proboha souvisí s řediteli příspěvkových organizací?
  • Olča Bischofová Při vší úctě, proč tato akce byla tedy utajená a nebyla ani na programu rady? Takový postup je přinejmenším nestandardní…Byl někdo z ředitelů v minulosti řešen?
  • Jindřich Čermák Pokud by vedení města skutečně chtělo „vybrat vhodné kandidáty, kteří posunou fungování příspěvkových organizací kupředu“, nedělalo by to překotně, pokoutně a se směšně krátkým termínem výběrového řízení.

    Podobně se argumentovalo i v případě změny v Infocentru. Následovala personální genocida a naprostá paralýza společnosti. Takže to čeká další společnosti?

    I z toho důvodu opozice vyvolala mimořádné zastupitelstvo.

     

zdroj:fabebook


Vrací se snad časy, kdy politici vyhnali občany do ulic, kdy zvůle papalášů přerostla únosnou mez, aby sami ochránili pravdu a lásku před lží a nenávistí?


 

TO JSOU RADNÍ, KTEŘÍ BEZ DŮVODU ODVOLALI ČTYŘI ŘEDITELE NAJEDNOU

PROTOŽE MOHLI

JSOU MEZI NIMI I TACÍ, KTEŘÍ V KARLOVÝCH VARECH ANI NEBYDLÍ

KVL