Rozklad ČSSD pokračuje, končí Foldyna

REKLAMA
KVListy_fotokoláž

Poslanec Jaroslav Foldyna odchází po třiceti letech ze sociální demokracie. Své rozhodnutí v pondělí potvrdil Právu s tím, že skončí dnes.

„ČSSD se ze strany, která usilovala o svobodu a demokracii, stala stranou, která se spojuje se skupinou lidí, jež chce nahradit demokracii, tedy vládu vůle většiny, vládou nikým nevolených samozvaných elit,“ zdůvodnil své rozhodnutí poslanec.

„Soc. dem. stala zpupnou vrchností, která obyčejnými lidmi pohrdá, byť se tváří, že tomu tak není,“ uvedl Foldina pro deník Právo.

Zatím co Foldina oznámil svůj odchod, tak ČSSD řeší kdo si rozdělí jeho funkce. Pašalíci, kmotrovské praktiky a hon za koryty v ČSSD nejsou zdaleka minulostí, ale smutnou realitou, která dehonestuje ČSSD řadu let.

Místopředsedům ČSSD často Foldina vyčítal to, že nedělají politiku, kvůli které strana vznikla. Před dvěma týdny uvedl, že plánuje odchod ze strany, pokud ji neopustí místopředsedové, kteří ji podle něj stále táhnou ke dnu.

ČSSD se svou neočištěnou strukturou plnou kmotrů je soustavně středem pozornosti orgánů činných v trestním řízení, alespoň tam, kde vše funguje, tak jak předpokládají zákony. Důkazem toho je další razie, kterou provedla policie před několika dny na Ministerstvu sociálních věcí, které řídí Maláčová z ČSSD.


KVListy sjezd ČSSD

Slušných politiků, kteří opustili ČSSD se počítají už na stovky v celé zemi. Jednalo se často o výrazné osobnosti, které byly schopné zaujmout stávající voliče, ale získávat i nové. Takové lidi se kmotrům špatně ovládají a dříve nebo později „narazí kosa na kámen.“ Současný stav připomíná, že ĆSSD už dávno prodala své voliče za křesla ve vládě Andreje Babiše, do které nevstoupila ani jedna z demokratických stran působících v poslanecké sněmovně. To je další alarmující skutečnost, která „demokratickou ČSSD“ diskvalifikuje a tak ztrácí svou tvář suverénní a svébytné strany, která bude hájit zájmy torza jejich posledních voličů.

Kalkul, který ČSSD udržel u moci bude po prohraných komunálních volbách podroben další zkoušce ve volbách krajských, které budou už letos na podzim.

 


Když se ohlédneme zpět do nedávné  historie, zjistíme že ČSSD je stále prolezlá šedými eminencemi a kmotry, kteří si vodí politiky už řadu let jako ovce na porážku za účelem dosahování jejich osobních cílů, aby je následně vyměnili za „nové a dobře ovladatelné politiky.“

Takových příkadů jsou desítky, kdy politici nesli své jméno, odpovědnost a často i trestní stíhání a kmotři si v útrobách strany lebedí dodnes a dál hrají své špinavé hry s voliči a politickými loutkami.

Prorůstání lidí z pohnutou minulostí do struktur ČSSD bylo popsáno také na Karlovarsku, kde ČSSD opustila za krátkou dobu téměř třetina jejich členů a výrazných osobností. Mezi posledními členy to byl bývalý náměstek primátora Karlových Varů, předseda okresu Karlovy Vary a místopředseda Krajské organizace, který více než před rokem odešel s mnoha dalšími z ČSSD.


MAPA VLIVNÝCH 2015