Večer města s Ewou Farnou, nedopečenými klobásami a studenou kukuřicí

REKLAMA

Karlovy Vary – “Lidová zábava za městské milióny”

Festivalový večer města Karlovy Vary se konal jako každoročně ve středu, letos 4. července v letním kině.  Letos vystoupila zpěvačka Ewa Farna se svou kapelou a opět za doprovodu pořádajícího Karlovarského symfonického orchestru (KSO), který již pomalu opouští svou původní scénu, pro kterou byl původně městem založen. Město Karlovy Vary dalo do zřizovací listiny svému lázeňskému orchestru povinnost každoročně hrát kolonádní koncerty pro pohodu lázeňských hostů při konzumaci léčivých pramenů. I proto byl na Mlýnské kolonádě vybudován v jejím středu portál určený právě pro muzikanty, kteří zde měli koncerty zpříjemňovat lázeňské pitné kůry. Ale to už je ve zřizovací listině jen mementem, které je dávno nezcela ignorováno.

Program se symfonickými úpravami Ewiných písní uvedla jako předkapela David Stypka a Bandjeez,  během večera zazněl i letošní hit – duet Dobré ráno milá.

Zaplněný prostor letního kina, které celoročně  zeje krom výjimek prázdnotou a byl dalším zviditelněním KSO, ale také jeho politických členů, kteří jsou zastoupeni v hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA), která v Karlových Varech vládne pod vedením primátora Kulhánka už osmým rokem.

Večer města si mohli vychutnat nejen členové hnutí KOA, ale i jejich političtí sympatizanti, kteří dostali VIP vstupenky jako každoročně zdarma v hojném počtu pod přístřešek letního kina v Karlových Varech. Ostatní, kteří chtěli slyšet Ewu Farnou si vstupenky museli zakoupit za 200 ,-Kč u KSO.

Na večeru města, který je pořádán politikem Kulhánkem (KOA) jako součást jeho politické propagandy se ve stáncích za hříšné peníze prodávaly nedopečené klobásy a zcela studené předvařené kukuřice.

V minulých letech byly večery města Karlovy Vary  organizovány více pro filmové hosty, dnes slouží  více jako propaganda vládnoucí politické většině, která pod rouškou, že vše dělá pro lidi za 200,-Kč a pro KOA voliče VIP zdarma o víc, když jsou za dveřmi komunální volby.

Za skoro tří hodinovou zábavu občané města ať na koncertu byli, či ne primátor Kulhánek (KOA) ochotně a bez mrknutí oka zaplatí do dvou miliónů korun opět z pokladny města Karlovy Vary.

Na rozdíl od Kulhánkova předvolebního mítinku  byl na den Karlovarského kraje vstup zdarma a dokonce byl zdarma pitný režim, sladkosti i zmrzlina.

KVListy fotokoláž