22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Extrémy 2024 – kuličkový turnaj

REKLAMA

V Praze 8 u historické budovy Invalidovna se nachází park, který se dříve jmenoval Kaizlovy sady. Na tomto místě se jednou za rok pořádá turnaj extrémy.

Dnes po šestnácti letech se park nazývá Sudkovy sady podle fotografa Josefa Sudka, který zde jako válečný invalida  bydlel, dnes v historické budově Invalidovny.  Hlavním iniciátorem změny názvu parku byl historik fotografií a zastupitel Prahy 8 Petr Vilgus, který redakci o tomto informoval. Téměř šestnáct let trvalo, než se přejmenování zrealizovalo.

Tato historická budova Invalidovna, která sloužila pro válečné invalidy od roku 1737, je momentálně ve špatném stavu. Od roku 2018 je ve správě Národního památkového ústavu a připravuje se rekonstrukce budovy.

Dne 6. ledna 2024 se dvě karlovarské hráčky kuliček Dáša Zinková a Věra Žemličková zúčastnily zahájení  sezóny extrémy 2024 kuličkového turnaje.

 Pořadatelé tohoto turnaje pan Šejba, pan Zoufalý a pan Beseda na hřišti zde vytvořili důlky pro hraní. Začátek turnaje se uskutečnil od jedné hodiny. Zúčastnilo se dvacet hráčů. Naštěstí nepršelo, ani nemrzlo.

Jeden z pořadatelů zapsal hráče, kdo s kým hraje. Tyto extrémy se hrají se dvěma kuličkami na pět vítězných her. Po skončení turnaje pořadatel Daniel rozdal všem zúčastněným ceny. Všichni měli radost, hlavně že se viděli v novém roce. Účastníci turnaje se odebrali do večerky Davida, kde se navečeřeli a oslavili společně ještě nový rok 2024.Těší se na další setkávaní při turnajích.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.