25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Z klubovny seniorů v Úvalské se dne 6. prosince 2023 pořádal výlet do Německa. Kolem půl desáté se sešli senioři u Tržnice. Po půl desáté přijel autobus, který řídil pan Petr. Senioři nastoupili a řidič mohl vyjet směrem na Jáchymov. Jel opatrně, dělaly se ten den námrazy na silnicích. Počasí bylo zatažené a mlhavé. Z pohádkově zasněženého Božího Daru se jelo dál do městečka Schwarzenberg, kde pan řidič zastavil na parkovišti u Kauflandu. Vedoucí zájezdu paní Milada dala všem rozchod. Někteří si šli projít městečko a někteří hned šli na vánoční nákup do německého Kauflandu.

Městečko Schwarzenberg je malé, nachází se v Sasku v Krušných horách. Stojí v nadmořské výšce čtyři sta osmdesát metrů. Má kolem šestnácti tisíc obyvatel. Toto městečko vzniklo díky těžbě rudy a stříbra. Proto se zde pořádají tradiční hornické slavnosti. Ten den městečko připravovalo vánoční trhy.

Chloubou městečka je nádherný kostel svatého Jiří a přilehlý zámek Schwarzenberg. Děvčata, která se znají z turistiky, se vydala směrem přes most k zámku. Dříve v roce 1882 zde vedly na mostě železniční koleje.

V roce 2007 byla lávka zrekonstruována na pěší zónu. Ženy se vydaly přes lávku, šly se podívat do městečka. Děvčata si chtěla prohlédnout zámek, kde je historické unikátní hornické muzeum, ale bylo zavřeno. Tak si šla podívat do kostela, je zde nádherná podívaná. Od kostela si šly ženy prohlédnout historické budovy a obchůdky s pěknými vánočními upomínkami. Po nádherné prohlídce sešly zpět kolem Kraubovy nejstarší pyramidy, která je dnes duplikátem vytvořeným v roce 1998 sochařem Petrem Paulem Brockhagenem.

V Německu místo betlému staví pyramidy. Pyramida občas vydá zvuk zvonu a otáčí se po směru hodinových ručiček. Děvčata pokračovala ulicí z kopce, až došla na parkoviště a zamířila do Kauflandu na nákup. V obchodním domě je kavárnička, kde si po nákupu účastnice zájezdu sedly, daly si kafíčko se zákuskem, poslední tečka toho dne.

Po občerstvení se odebraly k autobusu, nastoupily, a vedoucí zájezdu paní Milada zkontrolovala, jestli jsou všichni a poté dala povel panu řidiči a ten vyjel v půl čtvrté směrem Karlovy Vary. Všem se to moc líbilo i přes nepříznivé počasí.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.