Festival končí, chudina se vrací do města

REKLAMA

Skončil 55 Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, kdy celých deset dnů, město patřilo fikci filmových triků, aby ji nahradila realita všedních dnů.

Hoteliéři něco získali do vyhladovělých kešení, filmová akciovka rozdala zasloužené honoráře „vyprané“ z veřejných i soukromých almužniček a občané města se na panelákových sídlištích těší na další filmový rej, aby za železnou ohrádkou uviděli filmové ikony v podání pražské Bartoškovi party s bijákem pro každého.

Postupně vylidňující se nakašírované město se vrací na okraj společenského zájmu, kde přísloví „z ruky do huby“ má svůj hluboký význam.

Mnozí občané města cestují v době festivalu mimo Karlovy Vary.

Jsou to právě občané Karlovarského kraje, kteří berou řadu let nejmenší mzdy v celé zemi a těch se deset dní nastrojeného luxusu a řádění filmové smetánky se jim úplně nezamlouvá. Mnozí z existenčních důvodů vzpomínají na stříbrné plátno z dob socialismu, kdy na to ještě měli. Ošizený drink za stovku, tradičně z dílny „pražských vyžírků“ už místní dávno prokoukli.

Krom podarovaných miliónů filmařům, čeká občany města už jen tučná faktura za úklid odpadu, který místní opět velkoryse zaplatí za všechny ty, co jej vyprodukovali a přijeli si do Varů královsky vydělat, aby se po sléze zachumlali zpět do pražské vatičky.

Celý rok po Varech už pes ani neštěkne.


  1. Komedianti ve Varech na roušky hodili bobek
  2. Kraj nebude pořádat den pro rodiny s dětmi
  3. Do Číny nepatříme, burcuje umělec Bartoška. Přitom bez problémů bere peníze od Tvrdíka na filmový festival.
  4. Na Mezinárodní filmový festival dají politici 8.milónů
  5. Komedianti ve Varech na roušky hodili bobek
  6. ČOI opět řeší festivalové podmíráky a kontroly pokračují
  7. Kdo může za karlovarský festivalový průjem a zvracení