30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hejtman Havel představuje projekt přehrady Hluboká pila

KVListy

REKLAMA

Nová přehrada v povodí Ohře má v budoucnu vzniknout ve Vojenském újezdu Hradiště. Projekt je ovšem zatím na samém počátku. I přes dlouhodobou týmovou práci není doposud nic zcela jisté, ještě bude potřeba mnoho vykonat, aby se projekt uvedl v realizaci.

„Projekt nové zamýšlené přehrady Hlubocká pila je na předních místech mezi  diskutovanými záměry odborníků v celé republice,“ řekl Martin Havel, hejtman Karlovarského kraje.

Spolupracovat na její výstavbě by podle jeho slov Martina Havla měl  stát  s některou z energetických společností. Ta by také mohla být jedním z budoucích  investorů projektu. O tom, která z českých společností to bude, se zatím jedná,“ řekl hejtman Martin Havel.  Pracovitost a intenzivní komunikace s ministerstvy bude důležitá pro úspěch celého projektu.

Jedním z cílů celého projektu je totiž i výroba elektrické energie. Zamýšlená přehrada však podle slov hejtmana Havla slov bude mít i celou řadu dalšího využití, „Třeba k zadržování vody a tím pádem ochranu před povodněmi, důležité je také rekreační využití vodní plochy a v neposlední řadě při výstavbě přehrady i při jejím dalším provozu by mohla vzniknout i nová pracovní místa,“ vypočetl odborně hejtman Martin Havel.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.