Černé ovce krajských kandidátek

REKLAMA

Volební klání se blíží a politici se tlačí v uzavřeném pelotonu k závěrečnému finiši. Za uplynulé čtyři roky se v očích občanů mnozí politici snažili blýsknout, ale na své poklesky a morální přednosti všichni pyšní nebudou. Někteří propluli politickou drahou se spřízněnými novináři hladce, jiní se dotkli i pomyslné hranice, kterou s nimi sdílejí orgány činné v trestním řízení. A někteří  na své hodnocení od občanů teprve čekají, pod heslem „Kdo nic nedělá, nic nezkazí.“ 

Konec konců i politici jsou jen „lidé“ a voliči brzy ukáží na kvalitu obyvatelstva v každém kraji, Karlovarský kraj už v minulosti mnoho významných osobností opustilo.

Na kandidátních listinách jsou vedle kvalitních osobností také straničtí trafikanti a loutky, které si vodí místní šlechta.  

Smutnou realitou je, že téměř každý politický subjekt má svou „černou ovci,“ deroucí se bez studu a sebereflexe opět zastupovat občany a přesvědčit voliče, pro které mnoho nevykonala a především myslela jen sama na sebe, nebo své kmotry. Asi nejhorší stav prorůstání kmotrů do politické struktury je dlouhodobě zaznamenáván v ČSSD a ODS.