22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Amatér skončil, profesionál bude zachraňovat

REKLAMA

Ranní raketový nárůst pozitivních případů, nezkušený a odborně nezpůsobilí Vojtěch už nerozchodil.

Prezident Miloš Zeman v pondělí během schůzky na zámku v Lánech jmenoval do funkce nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Prymula vystřídal Adama Vojtěcha (za ANO), který odstoupil.

Prymula bude mít o práci postaráno, více něž jeho kolegové z okolních zemí, kde odborníci mají slovo, které se nestalo obětí politické ignorance a populistického marketingu.

Ale asi nejpodstatnější je fakt, že mladého a nezkušeného ministra zdravotnictví do funkce instaloval Andrej Babiš, o kterém v souvislosti s posledními zprávami nikdo moc nehovořil.

„Populistický papoušek“ mohl být pro voliče přitažlivý, ale marketing pro supermarkety evidentně na odbornou práci už nestačí.

Aktuální stav je už daleko za hranicemi srovnatelnosti okolních zemí, které to Čechům už konkrétními kroky daly jasně najevo.

Zfanatizování voliči hnutí ANO „cirkusovým marketingem“ se možná probudí, protože realita od politických slibů se vzdálila více než lež od pravdy.

Podle mnohých politiků měl Vojtěch už skončit dávno, ale vše muselo dojít až za pomyslnou hranu únosnosti, aby se dostali na řadu měsíce upozaďovaní a umlčovaní odborníci.

Politický marketing se v Čechách posunul za hranice možného.

O premiérově zdravotnickém byznysu nikdo nemluví.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.