Jak budeme volit v krajských volbách

REKLAMA

Volby do krajských zastupitelstev budou letos na podzim. Karlovarský kraj, byl vždy na chvostu. Už jen náhodou prošlo, že vůbec jako kraj vznikl, protože odpovídající infrastrukturou vůbec nevyhovuje základním standardům.

Mnozí si stěžují s nadsázkou, když s úsměvem říkají při návštěvě kraje, že sem nevede ani silnice. Dopravní dostupnost Karlovarského kraje z mezinárodním letištěm je více než zoufalá a sliby politiků o dostavbě D6 jsou v propadlišti dějin v podobě nesplněno.

Zeptali jsme se lidí, kteří si politikou prošli v tradičních politických stranách, jak budou volit.

Bývalý člen ODS

Nebudu volit ODS, je to strana , která přivedla společnost na pokraj chudoby. Privatizační zlodějiny a vyjídání veřejných rozpočtů  trvá dodnes. Místo podnikatelských příkladů jsou členové ODS přisátí jako klíšťata na veřejných rozpočtech, které dál drancují předraženými zakázkami daleko za hranou elementární slušnosti . K volbám nejspíš nepůjdu v pravicovém spektru nevidím reálnou sílu, která by skutečně pomohla poctivým Českým podnikatelům.

Bývalý člen ČSSD

ČSSD je prolezlá kmotry, kteří úplně zničily ideovou základnu voličů a personálně rozvrátili celou stranu, kterou zaprodali pro svůj osobní prospěch. ČSSD nebudu volit, protože kmotři, kteří ji skutečně ovládají jsou stále zalezlí v útrobách strany a vyčkávají na další příležitost pro prosazování svých osobních zájmů. Volit půjdu, ale nevím koho. „Socani“ to ale rozhodně nebudou.

Člen KSČM v důchodu

Vždy jsem byl pro sociální spravedlnost a rovnost před zákony. Současná politika už nemá voličům co nabídnout. Budu tradičně voli KSČM.

Bývalý člen KDU ČSL

Křesťanská společnost je základem slušnosti a soudržnosti lidí, která má co lidem nabídnout, nejen prázdně fráze.  Volím dál KDU ČSL.  

Bývalý člen hnutí ANO

Hnutí ANO je pouhý marketinkový projekt miliardáře, který voliči zbaštili i s navijákem. Lidi v hnutí ANO jsou často prospěcháři, kteří do něj přestoupili z tradičních a zkorumpovaných politických stran a ti ho také ovládají. K volbám půjdu, ale nevím koho hodím do urny.

Bývalý člen PIRÁTŮ

K volbám půjdu, ale nevím koho hodím do urny. U Pirátů jsou šílené lustrace, na jednu stranu to chápu, ale dnešní politické strany více politikaří, než dělají reálnou politiku a konkrétními výsledky. Budu volit program pro mladé rodiny s dětmi. Důchodci to hodí každému, kdo jim dá stovku k důchodu, ale už nevidí nikoho okolo. Úplné rodiny, to je budoucnost. 

Bývalý člen TOP 09

Byl jsem členem TOPKY čtyři roky. Už nikdy TOP09 volit nebudu. Lidé jsou tam pro osobní prospěch, vrátím se v lidovcům. KDU ČSL naše rodina volila i za komunistů.

Bývalý člen STAN

Myšlenka STAN byla dobrá, ale starostové se mají starat o obce a nepolitikařit. STAN je vyprahlá strana bez vlastního programu.Vrátím se k volbě nezávislých, pokud tam nějací budou.


Je vidět už na první pohled, že politické strany většinou své členy a voliče zklamaly. Negativní míra korupce je slyšet téměř ze všech politických subjektů. U bývalých členů se objevuje tradiční ukřivděnost, která se promítá do větší negace vůči straníkům. Možná i znalost stranických manýrů na popularitě moc nepřidá.

Asi nejvíce alarmující je nezájem voličů, protože mandáty, kterými se uplatňuje politická moc nemají oporu většiny občanů a politici s tak malou důvěrou populace místo toho, aby jen „topili a svítili“ s velmi slabými mandáty se často chovají jako na dobitém území, které je třeba vyplenit, než aby hledali cestu jak za čtyři roky zlepšit život všem, které ve volbách nepřesvědčili.