25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarská koalice ukázala aroganci moci

REKLAMA

Politici odvolali bez důvodu čtyři ředitele

„Není to váš soukromí business, neetický přístup, porušili jste zřizovací listinu, je to ostuda Karlových Varů,“ zaznělo mimo jiné hned v prvním diskusním příspěvku na mimořádném jednání k odvolání čtyřech ředitelů příspěvkových organizací, které politici do poslední chvíle tajili a na radě města doslova odstřelili najednou čtyři ředitele v bodě různé. Už připravený materiál nasvědčuje tomu, že politici celou věc tajně předem připravovali.

Při projednávání byla odhalena snůška fabulací, kterou v přímém přenosu prezentoval policií trestně obviněný náměstek primátorky Petr Bursík (ODS), který obvinil z řezání hlav ředitelů příspěvkových organizací předchozí vedení města.(Bursík čelí obvinění v souvislosti s úplatky a dotacemi z veřejných rozpočtů a je historicky jediný politik, který zůstal po obvinění policií ve funkci náměstka.)

Další podezření vedlo zastupitele k údajně předem připravované pozici pro konkrétní osobu do Lázeňských lesů.

Překrucování faktů, fabulace a neuvádění úplných informací „znatelně zapáchalo z úst koaličních zastupitelů.“

Koaliční politik, náměstek Trtek (ANO) ve svých přeřeknutích uvedl, že připravují změnu ředitelů. I když se Trtek opravil, bylo naprosto zřejmé, co veřejně pronesl. 

Koaliční politici, kteří hlasitě tvrdí, že personální záležitosti v organizacích města řeší už celý rok, dali případným zájemcům pouze 14 denní lhůtu a tuto informaci zveřejnili pouze na webu Magistrátu města.

„Tahle se nechová zodpovědný správce města,“ poznamenal mimo jiné  zastupitel Jindřich Čermák (Piráti) k dalšímu odvolání dvou členů odborné rady Kanceláře architektury města.

Konání koaličních politiků mnoho zastupitelů kritizovalo jako účelové a netransparentní, kdy využili politickou svou moc k tomu, aby silou a chabými  argumenty projevili svou vůli v odvolání ředitelů.


Probíhající výběrová řízení jsou po zastupitelstvu města opět zahalena mlžením s podezřeními, která se opírají o mnoho indícií, že jsou od samého počátku možná politicky zmanipulována, než seriozní a transparentní.


Vrátili se snad po letech do Karlových Varů opět politici, kteří sebou přináší strach a nenávist, za svého nepředvidatelného amorálního chování, místo etiky, otevřenosti a základů slušnosti?

 


 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.