Jedni z Evopy odchází a druzí příchází

REKLAMA

„Veškerý pohyb personálu a vybavení ze Spojených států do Evropy byl zastaven,“ uvedlo velitelství amerických sil v Evropě (EUCOM). „Zdraví, bezpečnost a připravenost naší armády, civilistů a rodinných příslušníků jsou naším prvořadým zájmem,“ konstatoval vrchní velitel amerických sil v Evropě Tod Wolters.

Do cvičení „Defender Europe 20“ se prakticky po celé Evropě mělo zapojit 37 tisíc vojáků ze zemí NATO a partnerských států. Američané chtěli původně přes Atlantik rychle nasadit na 20 tisíc vojáků a 13 tisíc kusů techniky včetně tanků a obrněnců.

Zdroj: idnes.cz


Ruská armáda počínaje dneškem přepraví do Itálie lékařskou pomoc a armádní experty, aby zemi nejvíce postižené pandemií pomohla v boji s koronavirem. Oznámila to ruská tisková agentura TASS s tím, že o pomoci v sobotu telefonicky jednali ruský prezident Vladimir Putin a italský premiér Giuseppe Conte. Itálie v sobotu ohlásila zatím nejvyšší počet úmrtí za 24 hodin: nemoci COVID-19 tam za den podlehlo téměř osm set lidí.

zdroj:CTK


Zatím co američtí spojenci z Evropy v tichosti mizí, tak ruští vojáci letí pomáhat do nejvíce koronavirem postižené Itálie.

Přitom v Evropě je na pomoc každá ruka dobrá. Jak vidno, tak ta Americká určitě dělat charitu do Evropy nepřijela.

V rozhovoru Václava Moravce zaznělo z úst předsedy krizového štábu Prymuli, že Američani Čechům nechtějí pouštět testovací prostředky, proto si budeme muset urychleně vyrobit vlastní sety. 

zdroj:CT24