Organizátoři tvrdí, že město maří referendum

REKLAMA

Přípravnému výboru se nelíbí, jak magistrát organizuje hlasování v některých okrscích. Referendum se má uskutečnit v polovině ledna společně s prezidentskou volbou a hrozí další soudní spor, který může vzplanout o již vyhlášeném referendu týkající se nahrazení Vřídelní kolonády litinovou replikou.

„Ke společným místnostem pro volby a referendum se již v roce 2014 vyjadřoval Nejvyšší správní soud, který jednoznačně doporučil obě volby v jedné místnosti. Mohly by pak být menší komise, vše by bylo jednodušší a levnější,“ řekl člen přípravného výboru Ota Řezanka.

„Musíme postupovat striktně v souladu se zákonem, protože volba prezidenta je nějakým státním úkonem dokonce s mezinárodním dozorem. Nemůžeme si dovolit jakékoli pochybení, aby potom někdo volbu prezidenta z jakéhokoli důvodu napadl,“ řekl primátor Petr Kulhánek z hnutí Karlovarská občanská alternativa, které v Karlových Varech s přehledem suverénně vládne už sedmým rokem.

„Požadujeme také, aby rozeslali všem občanům do schránek informaci o referendu a hlasovací lístek, aby lidé věděli, co je čeká. I to město odmítá,“ uvedl Ota Řezanka, který tvrdí, že žádný z požadavků přípravného výboru město nevyslyšelo.

Soud referendum  už vyhlásil,  to znamená, že se referendum uskutečnit musí.

,,Hašteření politiků v soukromých  mediích velmi bohatého člověka, který do politiky nikdy nechtěl je asi jen pouhou hrou pro voliče, protože vše řeší odpovědní úředníci Magistrátu v Karlových Varech, kteří jako vyškolení odborníci postupují  přesně podle zákona,” sdělil redakci dopisovatel Jarda Cimrman.

https://youtu.be/ifQ4Z1LhF-8