Hluk z areálu Rolava, další Klsákův populismus

REKLAMA

Karlovy Vary

Nechceme, aby se areál na Rolavě a jeho okolí proměnilo v karlovarský Disneyland. S takovým požadavkem se na radnici obrátili obyvatelé karlovarské městské části Rybáře, kde se Rolava nachází. Magistrátu si stěžují na kulturní akce, které se v areálu konají, a na hluk. Článek s názvem ,, Nechceme tu Disneyland, stěžují si Karlovaráci na decibely z Rolavy,“ z pera redaktory iDnes Jany Plechaté v době konání Létofestu v Karlových Varech opět rozdělil lidi ve městě. Ćíst více…

Ke stížnosti se přidal veřejně i náměstek Klsák z hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA), který se před volbami docela oprávněně bojí o své náměstkovské křesílko. Klsák při pochlebování  o tom jak  zakázal delší noční produkci a své kritice hluku nesoucího se po hladině koupaliště si nejspíš neuvědomil, že kritizuje vlastně akci, na kterou dal záštitu jeho spolustraník z hnutí KOA, primátor Kulhánek.

Nešťastné a populistické prohlášení náměstka Klsáka, že volnočasový areál Rolava není nejlepší prostor pro hudební produkci po osmi létech vlády hnutí KOA na radnici je nejen smutné, ale KOA pod jeho vedením kultury v Karlových Varech nevytvořila nic pro pořádání žádaných velkých akcí, naopak mnoho karlovarských kapel už dávno rezignovalo a vystupují mimo Karlovy Vary.

Snahy zafinancovat  opravu letního byly každoročně z rozpočtu města primátorem Kulhánkem vyškrtány. Dokončení oprav letního kina, kterou občanům hnutí KOA slibovalo je další z mnoha nesplněných slibů. Dnes už ani zdarma do letního kina politici z KOA nenalákali nikoho a když, tak komerčně všichni vyhořeli a už se tam nikdy nevrátí i přes dotace, které KOA prosadila a nesmyslně prodotovala půl miliónu za propadáky pro 150 – 300 lidí po sto tisících za jeden koncetr.  To je jeden ze smutných výsledků rozvoje kultury po osmi létech vládnutí KOA na radnici.

Návštěva několika tisíců diváků, kteří navštívily Létofest v Karlových Varech jasně ukazuje, že i přes výrazné ochlazení a déšť během sobotního odpoledne neodradily zájemce populární hudby a zlatavého moku. Naopak už nyní je jasné, že Létofest se stane jednou z nejmasovějších a nejlépe hodnocenou akcí v letošním roce. Tisíce ohlasů nejen na sociálních sítích jsou hlasem mnoha spokojených fanoušků.

Během dvou dnů pořadatelé neobdrželi jedinou oficiální stížnost a dodrželi i podmínky stanovené Magistrátem města. Odcházející tisíce návštěvníků mezi půlnocí a jednou hodinou hlučelo už jen tím, že si nadšené davy vyprávěly polohlasně své zážitky a za asistence policie se jak pěší, tak doprava rychle vyřešila, aby nocí mohlo co nejdříve zavládnout žádané ticho a klid.

Dodržování všech povinností spojených s pořádáním Létofestu zajišťoval nejen pořadatel, ale dohled nad akcí měla i městská společnost KVcity.

[carousel_slide id = ‚9017‘]

Napsali jinde

Lidé si stěžují na hluk z areálu Rolava, politici mlží

Obyvatelé karlovarské městské části Rybáře, kde se nachází oblíbený volnočasový areál Rolava  si stěžují na kulturní akce, které se v areálu konají o dnech pracovního volna.Hudební produkce táhnoucí se do pozdních nočních hodin a odcházející návštěvníci byli podle obyvatel slyšet ještě v jednu ráno. Číst více…

zdroj : karlovarky.cz

KOMENTÁŘE FACEBOOK KARLOVARKY.CZ

související :

Další vyhozené peníze, další propadák v letním kině

Odstartovala první série ze čtyř rockových koncertů připravovaných za podpory města …