13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovy Vary a tisíce lidí žijících devět dní filmem jdou do finále

karlovarske listy

REKLAMA

Právě devět uplynulých dnů, které otřásly Karlovými Vary. MFF každoročně přilákal na  filmový festival do města tisíce lidí, kteří doslova žili filmem a večírky.

Doprovodný program, nejvíce rauty a večírky tak střídaly párty společností sponzorujících festival, koncerty, výstavy a kulturní akce. Během festivalu vládne i na kolonádách uvolněná atmosféra. I když hostům není dovoleno vše, vedení města po dobu filmové přehlídky toleruje to, co jindy důsledně řeší. A  Bez problémů se obešla párty jedné významné společnosti na Mlýnské kolonádě, stejně tak i na Vřídelní kolonádě. Náročný byl především  úklid města,“ uvedl náměstek primátora Čestmír Bruštík.“

Město Karlovy Vary se letos na MFF představilo koncertem. V rozpadajícím se letním kině to rozbalily kapely Omega a Olympic. Atmosféra připomínala klasický koncert, který moc festivalově nevypadal.

Karlovarský kraj své zvyky naopak nemění. Na festivalový večer tradičně pořádaný na letišti se na rozdíl od města Karlovy Vary dostavil president festivalu Jiří Bartoška. S originálním pojetím večeru kraje, byl úžasný. Téma letošního večera kraje tak bylo v duchu gratulace k jubilejnímu 50. výročí konání festivalu a hlavním prvkem byly květiny. Takže byly všude, zdobily bohatý raut, hosté je ochutnávali, protože byly jedlé, a sedmikrásky plavaly i v drinku, který každý obdržel při příchodu. A s květinou, byl to nafukovací balónek, návštěvníci i odcházeli spokojeni domů.Mezinárodní festival v Karlových Varech dnes končí a město se vylidní a osiří. Na letošní padesátou mezinárodní filmovou přehlídku si nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

V noci a zítra bude probíhat úklid města a zjišťování všeho co vzalo během festivalu za své. Městská policie bude opět dohlížet na pravidla chování v největším lázeňském městě u nás.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.