25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hejtman slibuje miliardy z EU pro Sokolov

REKLAMA

Kraj se v rámci projektů v programu Restart chce zaměřit na přeměnu regionu a na tvorbu nových pracovních míst.

Od dosluhujícího hejtmana se o možnostech rozvoje a čerpání peněz z EU nedozvěděli vůbec nic občané Karlovarského kraje z okresů Cheb a Karlovy Vary.

Karlovarský kraj je region postižený těžbou hnědého uhlí. Politici připravili už 100 projektů v celkovém objemu 70 miliard korun. Projekty, které jsou zatím jen na papíru mají sloužit k čerpání evropských financí.
Tři kraje, které byly zařazeny do programu Restart mají podle představ politiků posloužit na přeměnu regionu a vytvořit nová pracovní místa.
„Náš tým ve vedení kraje společně s úředníky, externími společnostmi a ve spolupráci se starosty obcí a podnikatelskými subjekty nejprve informoval všechny aktéry v území o nabízených možnostech, posbíral projektové záměry v různých fázích přípravy. Díky tomu vzniklo 11 projektových fiší s více než 100 projekty,“ uvedl novinářům hejtman Petr Kubis.

Kubis vyjmenoval  pouze Sokolovské projekty. Například využití průmyslových zón Silvestr a Přátelství, resocializace jezera Medard, projekt Battery Value Chain Sokolov, který je zaměřen na výrobu a recyklaci baterií z lithia v odkalištích, dále vznik překladiště pro vlakovou dopravu v místě železničního depa opět v Sokolově.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.