Obchodní inspekce na festivalu našla nedostatky

REKLAMA

Zhruba polovina kontrol restaurací a stánků na letošním ročníku karlovarského filmového festivalu odhalila nedostatky. Proti loňsku chyb přibylo. ČTK to řekl náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný, kontroly prováděla Česká obchodní inspekce (ČOI). Více prohřešků zjistili inspektoři u místních restaurací, než u stánků, které jsou ve městě jen během festivalu.

“Už loni i předloni jsme dávali podnikatelům avízo, že kontroly budou na festivalu četnější a bude jich více, což se stalo. V loňském a předloňském roce byla většina zjištění u stánků, tam letos došlo ke zlepšení,” uvedl Novotný. Celkové výsledky ale podle něj přinesly zhoršení. Loni totiž chybovala jen třetina všech kontrolovaných, kdežto letos polovina.

Zatím kontroloři udělali asi 60 kontrol. U 30 z nich našli jinou míru u nápojů, gramáže jídel nebo mylné informace v jídelních lístcích. Prohřešky prodejců ale nejsou letos tak hrubé, jako v minulých letech, kdy například inspektoři u jednoho nákupu zjistili rozdíl v ceně o 170 korun.

Podle ředitele inspektorátu ČOI pro Plzeňský a Karlovarský kraj Jana Řezáče jsou zjištění kontrolorů překvapující. “Dopředu jsme upozorňovali na to, že budeme chodit ve dne i v noci a posílili jsme kontroly o pracovníky inspektorátů z jiných krajů. A zatímco v prvních dnech byly nedostatky u asi třetiny kontrol, v neděli, pondělí a další dny se to začalo zhoršovat a počet zjištění byl více než 50 procent,” doplnil Řezáč.

Autor: ČTK
www.ctk.cz