22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovy Vary stále jednají, v Sokolově už s Číňany připravují miliardovou investici

Karlovarské listy

REKLAMA

Karlovy Vary přivítali v pondělí početnou čínskou delegaci včele se starostou více něž milionového města Wafangdian, panem Gao Shundongem. Celou akci vedla Česko-čínská obchodní komora včele s jejím předsedou panem Jiřím Schramlem.

Za město Karlovy Vary se s delegací setkal na pracovním obědě primátor města Petr Kulhánek (KOA) a náměstci Čestmír Bruštík (Volní) a Michal Riško(ČSSD). Delegaci navštívil i zmocněnec kanceláře Pražského hradu pro zahraniční styky Petr Pirunčík a další podnikatelé z ČR, kteří již s Wafangdian aktivně obchodují. Ne náhodou proběhlo pracovní setkání na Vítkově hoře, zde se setkala delegace z Číny i se svým obchodním partnerem společností JIHLAVAN airplanes, s.r.o., která do Číny již prodala dvě letadla a na karlovarském letišti předvedla nový model SKYLEADER GP ONE.

Karlovy Vary by mohli vyjednat krom rozmanitých podnikatelských aktivit i přiliv turistů, zájem byl také o kulturu a sport. Rada města bude jednat o memorandu, které podepsala Česko-čínská obchodní komora.Primátor města Wafangdian na setkání také pozval na pracovní návštěvu Číny vedení města Karlovy Vary.

Až miliardová konkrétní a jasná investice a okolo dvou stovek nových pracovních příležitostí pro Sokolovsko se rýsuje v závodě na výrobu disků kol. Obchodní cestu otevírá čtvrteční podpis smlouvy zástupce čínské společnosti Shijiazhuang Zhongxing Machinary s českým protějškem z Czech Industry Group.

Smlouva o budoucí spolupráci a investicích říká, že nový závod se může začít stavět v Sokolově už příští rok. Pokud vše poběží podle představ obou stran, mohly by první disky kol  vyrobeny na podzim roku 2017.

Podle starosty Sokolova Jana Picky je dohoda o investici pro město velikým přínosem.

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.