Každoroční odměny nerozdal Kraj všem ředitelům svých organizací

REKLAMA

Václav Černý nedostal nic, jako ředitel krajské společnosti Letiště Karlovy Vary z plánovaného půlročního bonusu v celkové výši 162 tisíc, nedostal ani korunu. A to opakovaně. „Odměnu mu rada kraje nedoporučila na základě ekonomických výsledků společnosti,” vysvětlil Jakub Pánik (ČSSD), krajský náměstek pro dopravu.

Zdeněk Pavlas si naopak polepšil, jako šéf krajské správy a údržby silnic, si na odměnách přijde na 250 tisíc korun. Odměna je trochu nestandardní, ale za profesionálně odvedenou práci je zcela zasloužená. „Se stejným počtem pracovníků zvládla tato firma všechny úkoly. Hospodařila s třikrát větším objemem peněz, měla na starosti administrativu výběrových řízení a vše silničáři zvládli. Byl to obrovský nápor práce. A jako jednu z nejlepších ji vyhodnotil i Státní fond dopravní infrastruktury,” zdůraznil náměstek Pánik.

Ředitele Černého rozhodnutí krajských radních nepřekvapilo, odůvodnil svůj neúspěch tím, že přece kvůli letišti letadla nepřilétají. Doufá, že časem se situace zlepší a znovu lety budou přibývat.

odměnu 150 tisíc přiznali radní  kraje i Zdeňkovi Kusému, řediteli příspěvkové organizace Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje.

Další odměnění byly ředitelé příspěvkových organizací ve zdravotnických organizacích. Ředitelka společnosti Rehos Nejdek Olga Pokorná dostane  80 tisíc, ředitelka Dětského domova pro děti do tří let Erika Pavlová 50 tisíc a Roman Sýkora, ředitel záchranné služby Karlovarského kraje, bere odměnu 90 tisíc korun.

Údržba silnic karlovarského kraje nedostala také nic, ale jejich hodnocení proběhne až po auditu a podání daňového přiznání. ,,Teprve z hospodářského výsledku budou stanovené odměny po schválení radou vyplaceny. Dosavadní hospodářské výsledky jsou velmi dobré, dokonce se na údržbě silnic zvyšovali všem o 3,5 % platy, dá se tedy předpokládat, že i zde představenstvo bude hodnoceno kladně,” dokončil Pánik.