Koncert při Zahájení lázeňské sezóny bude příjemným osvěžením

REKLAMA

V sobotu, 7. května v 19:30 hodin v  Grandhotelu Ambassador – Národní dům vystoupí zpěvačka a muzikálová herečka Dasha (*1981) je jednou z nejtalentovanějších a nejvšestrannějších českých zpěvaček současnosti. Je držitelkou Ceny Thálie pro rok 2010, kterou získala za ztvárnění postavy Máří Magdaleny ve světově proslulém muzikálu Jesus Christ Superstar na jevišti plzeňského Plzeňského divadla J. K. Tyla. Dále vystoupí skupina Pajky Pajk, Karlovarský symfonický orchestr a dirigent Martin Kumžák.

Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, absolvovala Státní konzervatoř v Praze, kde studovala obor populární zpěv u Lídy Nopové, poté pokračovala ve studiu na prestižní Berklee College of Music v americkém Bostonu. Patří mezi nejvyhledávanější a a nejobsazovanější muzikálové zpěvačky, vystupovala na mnoha významných českých hudebních scénách včetně Hudebního divadla v Karlíně, je stálou vokalistkou sboru Karla Gotta, jako vokalistka spolupracovala také s Helenou Vondráčkovou, Jiřím Kornem, jako sólistka vystupuje i samostatně v kapelách Moondance Orchestra a Pajky Pajk kapelníka Martina Kumžáka. Účinkovala také v řadě televizních pořadů např. TýTý, Královny popu v opeře, Robin Hood aneb Cesta ke slávě, To byl náš hit, StarDance… když hvězdy tančí.

Od prosince 2011 vysílá společně se zpěvákem Janem Smigmatorem hudební pořad Klub Evergreen na vlnách Dvojky Českého rozhlasu.

Program, v němž Dasha vystupuje se skupinou Pajky Pajk – ta ve formě kvartetu či kvintetu – tvoří zpěvaččiny oblíbené skladby všech žánrů od popu přes funky, soul až k muzikálovým melodiím.

Martin Kumžák (*1966) vystudoval pražskou Konzervatoř J. Ježka, na Státní konzervatoři v Praze pokračoval ve studiu skladby a studia završil na Berklee College of Music v americkém Bostonu. Je hráčem na klávesové nástroje, aranžérem, skladatelem, lídrem skupin Moondance Orchestra a Pajky Pajk a dirigentem.

Karlovarští posluchači mohli Martina Kumžáka zažít již v roce 1988 v rámci mezinárodního jazzového festivalu, kde vystoupil jako klavírista s Kontrabandem Milana Svobody. Se Svobodou spolupracuje dodnes, dlouhodobě spolupracuje také s Jankem Ledeckým, Danielem Hůlkou a Hanou Křížkovou .

Martin Kumžák aranžoval a dirigoval muzikály West Side Story, Hair a Rusalka, společně s Jankem Ledeckým vytvořil muzikály Hamlet a Galileo. Složil hudbu k česko-americkému filmu Manor, v Národním divadle složil hudbu mimo jiné pro dvě hry režírované Janem Kačerem – Peer Gynt a Hrdina Západu. V roce 2000 dirigoval v pařížské Bercy projekt Excalibur francouzského skladatele Alana Simona. Státní opera Praha v roce 2002 uvedla jeho operní debut Božská komedie na libreto Lubomíra Holzera.

Kumžák se věnuje rovněž kompozici současné vážné hudby. V roce 1996 představil v Karlových Varech na jazzové přehlídce svou Křížovou cestu v kostele sv. Máří Magdaleny, autor sám hrál na kostelní varhany. Svoji Suitu pro housle, violoncello a klavír uvedl ve Španělském sále Pražského hradu v roce 2002. O dva roky později aranžoval a dirigoval koncertní projekt „Lucie a FOK“.

Martin Kumžák patří neodmyslitelně k televizní soutěži StarDance, kde se uplatňuje jako autor znamenitých aranžmá, dirigent i instrumentalista. Skupina Moondance Orchestra, kterou k této příležitosti v roce 2006 sestavil, patří k absolutní špičce mezi tanečními orchestry v ČR.

Pajky Pajk je Martinem Kumžákem založená doprovodná skupina zpěvačky Dashy, dále pak doprovází různé interprety v televizních eventech např. Tý Tý, Český slavík, ANNO, Hvězda mého srdce, Královny popu v opeře. Účinkuje jako hudební doprovod v pěveckých a talentových soutěžích např. Česko hledá SuperStar, X Factor, Duety aneb Když hvězdy zpívají, Robin Hood aneb Cesta ke slávě.

autor:KSO

REZERVACE VSTUPENEK