Marketinkové hnutí staví do role radního populární osobnost

REKLAMA

Pomalu začíná poslední rok z volebního období krajské vlády marketinkového hnutí ANO, které umí slíbit a mediálně publikovat vše, co jen na očích voličů uvidí. Na post radního pro sport nasazuje politické vedení kraje legendárního vítěze Velké pardubické Josefa Váňu.

Politický marketink plný slibů na míru šitý svou líbivostí pro většinu lidí, kteří nečtou programy politických stran a jsou stále ochotni věřit tomu, co jim politici říkají na ulici před volbami je především umění reklamních agentur. Nejlepší marketingová strategie vítězí obdobně jako při prodeji zboží v supermarketech, kde lidé stále nakupují jedny z nejméně kvalitních potravin v EU a přitom není vždy ani nejlevnější. Reklamní mašina hnutí ANO jede pořád a to ostatní politické strany téměř úplně diskvalifikuje.

Pro srovnání si už pár kilometrů za hranicemi může každý ověřit, že zde jsou ceny a kvalita zboží na úplně jiné úrovni a  lidé si zde vydělávají za stejnou práci mnohem více než v České demokracii, řízené politiky s trpkou minulostí. Jako by bylo slyšet volání ze záhrobí to, co znělo před 30 léty, že se budeme mít všichni za pár let jako na západě, to politici vykládali po celé zemi a lidé je bláhově volili.

Co radní vlastně udělali.

Podle hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) bylo velmi těžké hledat nástupce, který by navázal na její kvalitní práci a rozpracovaná témata a rychle se zorientoval v rezortu. Zvlášť osm měsíců před konáním krajských voleb, které se uskuteční nejpozději začátkem října příštího roku. Krajští radní se proto rozhodli, že pozici náměstka pro kulturu už nebudou obsazovat. (zdroj: karlovarsky.denik.cz)

Podle dosluhující hejtmanky  Mračkové si práci po zesnulé Daniele Seifertové převezme náměstek pro dopravu Martin Hurajčík (ANO), který ji už v době její nemoci zastupoval. Krajskou radu doplní Josef Váňa jmenovaný krajským radním pro sport. Koaliční politici se ale nevyhnou veřejnému projednání i přes válcující většinu, kterou disponují.

„Velmi se těším. Mou prioritou je práce s dětmi a zajištění peněz pro mládežnické kluby, to podle mne velmi potřebujeme,“ uvedl pro karlovarsky.denik.cz známý žokej.

Nikdo nelže, ale stačí říkat jen tu polovinu pravdy, která se hodí do krámu. Důležité je, aby se všechno prodalo.

Nového radního ale ještě musí schválit zastupitelstvo kraje, ale to bude nejspíš už jen nudná formalita.Byť je žokej Váňa bezesporu sportovní legendou, není to automaticky předpoklad pro vedoucí pozici při rozdělování dotací do sportu a kultury. To je věru úplně jiná disciplína.

Nominovaný radní by měl své odborné předpoklady pro výkon funkce radního pro sport veřejně všem sdělit. Tím více jsou jeho odborné kvality na místě, protože je v hnutí, které veřejně hlásí, že všude dává odborníky a manažery.

To zásadní se ale v tichosti vytrácí

Je skutečně po osmi letech líp, kdy uchvátilo politickou moc v České republice hnutí ANO. Zlepšila se životní úroveň obyvatelstva, jsou levnější rohlíky, máslo a chleba, nezdražuje se voda, plyn, elektřina a pohonné hmoty?

Nebo je všechno jinak?


Proč ale nebude Váňa rovnou náměstkem?

Co už marketinkové hnutí do hlásných trub nepouští?

Jakou má Váňa kvalifikaci a předpoklady pro zodpovědnou politickou funkci radního, při práci s veřejnými penězi, kromě neoddiskutovatelných sportovních výsledků?  Nebude jen náplastí, která se do krajských voleb stane pouhým nástrojem na zvedání ruky pro uskutečňování politiky někoho jiného?  

Začínal jako chovatel a ošetřovatel koní v Tlumačově, poté byl pomocným dělníkem na stavbě televizního vysílače na Pradědu, strojníkem lyžařského vleku a později vedoucím lyžařského střediska tamtéž. V osmadvaceti letech se vrátil k ježdění koní u nás a jezdil také v Německu. Roku 1994 se stal trenérem dostihových koní a majitelem firmy Jovan se sídlem v Bohuslavi u Karlových Varů. Sportovní trofeje ovšem nezískal jen v dostizích. V mezinárodním závodu Horské služby byl členem vítězné hlídky HS Pradědu v Krkonoších v roce 1976 a ve Vysokých Tatrách 1978, zvítězil v obřím slalomu ve Vysokých Tatrách v roce 1978, startoval v Jizerské padesátce (např. v r. 1978 čas 4.01:38 hod) a v Jesenické sedmdesátce.

zdroj:cs.wikipedia.org