Koaliční hnutí ANO stojí za trestně obviněným Bursíkem z ODS

REKLAMA

To Karlovarská politická scéna už řadu let nepamatuje. Možná je to náhoda, ale celá léta nebyla ODS v koalici, až nyní.

V posledních dnech hýbe politikou v Karlových opět zpráva o tom, že se do úřadu vrátil obviněný náměstek primátorky Petr Bursík (ODS), po té, co opustil celu předběžného zadržení a je vyšetřován na svobodě.

Trestně stíhaný karlovarský náměstek podle veřejných informací prý nabídl místním partajníkům z ODS svou rezignaci. Ta se v čele s jejím předsedou Jiřím Vaněčkem za něj ale postavila. Také koaliční partneři z hnutí ANO 2011 a Karlovaráci Bursíkovo stíhání zatím vnímají jako situaci, která není v rozporu s výkonem jeho mandátu.

zdroj : ods.cz (krajský předseda ODS Jiří Vaněček)

Podle lokálních buněk ODS není Bursíkovo stíhání v souvislosti s agenturou CzechTourism spojené s výkonem jeho politického mandátu. Obecně ale platí to, že v případě pravomocného rozsudku by Bursík přišel hned o mandáty dva, protože krom mandátu městského, má také mandát krajský.

To, že zákon neřeší trestnost a souvislost s politickými funkcemi, ale obecně chrání společnost před osobami, které nejednají v souladu z právem, a už vůbec ne jejich morální kredit  jako veřejně činných politických funkcionářů se jeví více jen jako populistické gesto zavánějící pouhou blamáží a vůbec neřeší podstatu a fakta.

Bursík má nezpochybnitelně vážný problém se zákonem. 

Kromě ostudy, která dozajista postihuje Bursíka nejen osobně, musí skřípat zuby i předseda ODS, který se proti trestně stíhanému politikovi z hnutí ANO 2011 Andreji Babišovi soustavně vymezuje a ani v nejmenším ho nešetří jako karlovarská buňka hnutí ANO 2011.


Na rozdíl od karlovarských politiků  z hnutí ANO 2011 se šéf ODS veřejně vyjadřuje o trestně stíhaných politicích úplně jinak.

Ale možná předseda ODS Fiala s krajským předsedou Vaněčkem mají úplně jiný metr na žalobu a obvinění politiků z jejich vlastní strany. Ale rozhodně ne ten, kterým nemilosrdně a kategoricky měří šéf ODS politikům z hnutí ANO 2011.

 zdroj: ČT -17. 4. 2019


Pro tak velikou míru politické tolerance k Bursíkovi asi hraje i to, že nezanedbatelná část politiků, kteří dnes přisluhují v hnutí Andreje Babiše jsou ve skutečnosti bývalí a dlouholetí partajníci, odkojení právě v ODS a dnes nosící dresy hnutí ANO 2011. Ti všichni z dob nedávných se velmi dobře znají.

Asi nejlepším příkladem je dlouholetá členka ODS, žena mnoha funkcí Jana Mračková Vildumetzová, která je dnes první dámou hnutí ANO na Karlovarsku (nový kabát hřeje).

Kapři si rybník nevypustí