Po osmi létech v opozici

REKLAMA

Karlovy Vary – Asi nejdelší vláda v historii Karlových Varů skončila minulý rok po komunálních volbách. Hlavním protagonistou a mediálním miláčkem byl po celou dobu Petr Kulhánek z rodiny politiků ODS. Jeho otec dlouholetý člen ODS Vladimír Kulhánek se před důchodem dostal za ODS do křesla senátora, i když se snažil  ve volbách do Poslanecké sněmovny o post poslance, ale to se mu nikdy nepodařilo.

Prvním paradoxem je to, že bývalý primátor Petr Kulhánek z pravicové rodiny toho nikdy moc nenapracoval. Říká se, že mladý politik Kulhánek moc pracovních zkušeností, než se vrhl střemhlav do politiky nenasbíral.

Jak tomu po studiích bylo.

Po studiu pracoval za aktivní pomoci své rodiny v Praze, a to ve společnosti HOPI, náhle v divizi logistiky pro společnost Makro Cash and Carry, ale už v roce 2000 se opět vrátil zpět do vydavatelství Promenáda, kde jako mladý novinář pracoval dříve. V letech 2005 až 2010 působil jako generální tajemník Světové federace novinářů a publicistů v cestovním ruchu FIJET, takže s médii měl mladý Kulhánek zkušeností více než dost a také toho v politické práci slušně řečeno hojně využíval a to nejen pro svou vlastní politickou agitaci, která nebrala mezí.

Po získání prvního mandátu celých osm let psala media v Karlových Varech o Kulhánkovi v superlativech, to trvalo až do konce pádu hnutí KOA v roce 2018, kdy se již na politické scéně nenašel jediný subjekt, který by preferoval vládu v partou teoretiků a bohémů. Kolegové sním drželi, proto se mnoho jeho nejen odborných, ale i morálních poklesků nedostalo vůbec na veřejnost. Jsou lidé, kteří si pamatují nejen poklesky, ale blízké Kulhánkovi spolupracovníky, o který se nikdy nezmiňoval, ale aktivně po dobu mandátu zastupitele se stýkali.

To že v politice není nikdy nic bílé ani černé je bohužel fakt. O současném opozičním zastupiteli a bývalém primátorovi Kulhánkovi asi ještě uslyšíme mnoho, pokud budou současní politici ochotní rozplétat rozkulhané kauzy posledních let a nestrčí hlavy do písku.

A co na to občané

Paní J.

Kulhánky jsem nikdy nevolila. Prachů mají dost a pořád jen hrabou, ale makat jsem je neviděla. A jejich vykutálený synek jen slibuje, co mu maminka napoví, jinak je to chlapec bez názoru. Doufám, že už skočí. Za osm let snad stačilo každému novinářko populistická rodinka s důvěřivými hlupáky v zádech.
Celá rodinka byla u lizu, když táhla ODS, pak lezli do TOP, STAN, jenom aby upácovali mladého, který nic neumí.

Šimnon

Klsák a Kulhánek už dělají KOA takovou ostudu, že by měli oba jít. Už KOA volit nebudu, po osmi létech jsou ještě horší nežli ti před tím. Falešníci a prospěcháři Lepík, Tůmová si roky rozdělují městské zakázky. Hanba by je mohla fackovat. To jsou poměry, KOA musí z politiky odejít!

Tomáš

Podporovat prázdná hlediště a vyhazovat městské peníze pro pár lidí umí jen Klsák a Kulhánkem.
Lidi chodí po rozbitých chodnících.
Na to peníze nemají, ale na zábavu ze společných peněz vyhazují po miliónech.
Ne.
Už Kulhánka nevolím a nevěřím mu, jen slibuje a nic!

I takové reakce naleznou čtenáři v mediích. Po osmi létech ani masivní propaganda hnutí KOA, kde politici nikdy nezveřejnili svůj transparentní účet dostali od občanů vysvědčení. KOA je dnes uvržena s pěti zastupiteli do opozice. Někteří politici už na Kulhánka a Klsáka změnili svůj názor a nadobro z KOA odešli.

Ovlivňování stále ještě neskončilo a zametání kauz za osm let pod koberec nadělá ještě mnohým asi veliké starosti.

zdroj : ČT / Youtube