25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kolaliční většina schválila likvidační vyhlášku malých podnikatelů

REKLAMA

Karlovarská koaliční válcovací většina schválila likvidační vyhlášku malých podnikatelů s účinností od 1.6.2022.  

Za porušování povinností a veřejného pořádku, který mají na starosti strážci zákonů, budou trestáni podnikatelé místo těch, kteří na je ulicích ve skutečnosti porušují. 

Karlovarští politici  (hnutí ANO, KARLOVARÁCI a ODS) se po stížnostech občanů a strážců zákona rozhodli Covidem postiženým podnikatelům ještě více omezit jejich podnikání.

Primátorka Ferklová (ANO) hned na úvod vyčetla desítky případů, kdy u barů a klubů zasahovali strážci zákona a důrazně všem připomněla, že na to má právo!

Po vystoupení zoufalých podnikatelů, kteří by tak přišli nejen o své podnikání a často i o investice se ke slovu dostal i právní zástupce petentů, kteří podporovali omezení  svobody podnikání formou vyhlášky. Cílem petentů je podle advokáta dodržování nočního klidu.

Mnoho provozovatelů tvrdilo, že město s nimi nedostatečně komunikovalo. Ani pokusy primátorky Ferklové utnout vietnamského podnikatele nepomohly vyvrátit argumenty o polovičatém a neprofesionálním jednání města s podnikateli.

Z úst malých podnikatelů zaznívala slova o diskriminaci o proti velkým provozovatelům, kterých se likvidační městské restrikce netýkají. Tam platí nejspíš už jiná pravidla.

Podle náměstka Trtka (ANO) byly lokality vybrány na základě policejních podnětů. V diskusi opakovaně zazněla kritika práce strážců zákona, kterou primátorka okamžitě torpédovala připravenými argumenty.

„My všechny údaje samozřejmě máme, nevycucali jsme si to z prstu,“ uvedla mimo jiné primátorka Ferklová.

Po vystoupení zdrcené veřejnosti následovala estráda místních zastupitelů, kteří od vzývání Damoklova meče, nožů na krku a přijetí vyhlášky, až po jasný odpor proti přijetí represivní normy proti lidem, kteří plní městskou pokladnu daněmi z vydřené práce. Podle slov některých zastupitelů taková vyhláška dorazí již covidem postižené provozovny nadobro.

Karlovarské podnikatele nepochopitelně potopil i zastupitel Viktor Linhart s ODS. Mnozí podnikatele, kteří ODS volili nejspíš dnes zpytují své svědomí.

Silově propasírovaná nechtěná vyhláška prošla 26 hlasy.

Politici schválili nad rámec platných zákonů nikým nekontrolovaná pravidla, která budou muset vyjmenovaní podnikatelé plnit již od 1.1.2022, a s tím i souběžně podnikateli nechtěnou vyhlášku s odloženou účinností, která vejde v platnost už 1.6.2022.

Stěhování mladých lidí z Karlových Varů za školou, prací i zábavou rok od roku stoupá. Vylidňování produktivních lidí pokračuje.

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.