13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Koronavirus v podání Českých politiků

REKLAMA

Populismus nejhrubšího zrna probíhá v mediích v celé ČR

Politické strany v opozici kritizují vládu, kterou častují slovy  „Festival chaosu“ a dalšími .

„Vláda se úplně vykašlala na praktické lékaře, kteří jsou v první linii“ řekl mimo jiné politik Staňura z ODS.

Politici totálně selhali a jako celek absolutně nefungují. Především využívají aktuální problémy k tomu, aby se jen zviditelnili.


Koronavirem se nakazilo už přes 93 tisíc lidí, přes 3190 infikovaných zemřelo, spočítal list The Guardian. Prvního nakaženého oznámilo ve středu Polsko. O aktuálním vývoji v Česku jednala ve středu Bezpečnostní rada státu. Podle odborníků by mohlo šíření viru omezit počasí – čím chladněji je, tím déle se zárodek udrží aktivní.


SZÚ kontinuálně sleduje neustále se vyvíjející situaci kolem výskytu nového koronaviru. Na mezinárodní úrovni jsou průběžně prováděna další zkoumání jak SARS-CoV-2, tak popisovány další zkušenosti s onemocněním COVID-19. SZÚ monitoruje dostupné zdroje informací, včetně postupů a metodik vydávaných ECDC a WHO, jejichž odborné týmy analyzují a hodnotí aktuální situaci i přímo na místě.

Upozornění na falešné dopisy

Státní zdravotní ústav zjistil, že je jeho jménem rozesílán dopis, kterým jsou nařízena k ochraně před zavlečením nového koronaviru 2019 – nCoV ze zahraničí ochranná opatření.

Informace, které jsou v dopise uváděny, jsou  nepravdivé a zavádějící. Státní zdravotní ústav se důrazně distancuje od předmětného sdělení a  zároveň přistoupil v této věci k podání trestního oznámení.

Dopis není vytištěn na hlavičkovém tiskopisu SZU, ani SZU není oprávněn podobná opatření vydávat. Podpis ředitele Ústavu je zfalšován. Veškerá opatření jsou vydávána pouze Ministerstvem zdravotnictví nebo Krajskými hygienickými stanicemi a Hygienickou stanicí hl. m. Prahy.

CO JE DŮLEŽITÉ… 

Státní zdravotní ústav zveřejňuje aktuální informace k problematice koronaviru na svých webových stánkách www.szu.cz a dále také zřídil informační telefonickou linku, kam se mohou občané obrátit, pokud potřebují v souvislosti s koronavirem poradit.

Infolinka je k dispozici denně na telefonním čísle: +420 724 810 106 a +420 725 191 367.

zroj:http://www.szu.cz/tema/prevence/2019ncov


Základní informace, COVID-19 jsou zde…

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.