22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Ve Varech to vře, opozici došla trpělivost

REKLAMA

Poslední politická rozhodnutí koalice ve složení ANO, ODS a KARLOVARÁCI zvedá ze židlí čím dál, tím více občanů města, a tím pádem i opozici, které už došla trpělivost. Ta svolala na 10.3.2020 mimořádné jednání zastupitelstva města Karlovy Vary.

Kdo je koaličním strůjcem mnoha překotných rozhodnutí vyvolávajících rozpaky u zkušených politiků, které negativně působí nejen navenek současné politické vládnoucí většiny není zatím zcela jasné. 

Na výstřely z „Aurory“ si Češi asi zvykat moc nehodlají. A už vůbec ne, když je jeden za druhým.

Nebo se snad vrací manýry vlád ODS, kdy se korupční skandály hrnuly ze všech stran.  Jitří koaliční neshody, na které doplácí jen občané města v podobě zhoršujících se veřejných služeb naštvaným občanům?   


Na druhém, mimořádném  jednání Zastupitelstva města bude program stručný, ale za to dost výživný

  1. Volba ověřovatelů zápisu a návrhové komise
  2. Schválení programu jednání
  3. Odvolání ředitelů příspěvkových organizací města
  4. Personální změny ve složení Odborné rady Kanceláře architektury města, p.o.
  5. Optimalizace MHD v Karlových Varech
  6. Různé
KVListy

Možná i nekoncepční personální genocida v městských organizacích je tím důvodem, který už překročil pomyslnou mez politické tolerance.

V minulostí „manažerské“ vedení města po jmenování nekompetentního ředitele infocentra, nechalo totálně personálně společnost rozvrátit. Po té následovalo zrušení pobočky na T.G.Masaryka, kterou hojně navštěvovali občané města Dále má být infocentrum z městského sídla vlastních prostor vystěhováno a jeho torzo odsunuto do nájmu na balíkovnu České pošty.

Asi nikdo by nenechal vlastní majetek prázdný, aby se přestěhoval o pár stovek metrů do podnájmu, ale to neplatí pro politiky v Karlových Varech.

Nový v pořadí již druhý ředitel povede infocentrum Karlovy Vary zřejmě na poštovním úřadu. První ředitel po té, co  dílo zkázy dokonal za tichého přihlížení politického vedení města, tak se ztratil jako pára nad hrncem.

Takových personální kopanců už mají „koaliční političtí manažeři“ za sebou více a v dalších pokračují.

Jedním z aktivních zastupitelů města Karlovy Vary, u kterého přetekl pomyslný koaliční šálek  je Jindřich Čermák (Piráti).

„Škrty v MHD se nejvíce dotknou těch, kterým současné vedení nejvíce slibovalo, tedy seniorům. Ti sice budou moci nadále jezdit zadarmo, ale na autobus se načekají. Část platících teď začne přemýšlet o jiném způsobu dopravy a nebude mít důvod si pořizovat předplatné, což povede k dalšímu poklesu příjmů.

Změny v jízdních řádech doprovází minimální informační kampaň a naprostý chaos, kdy se ještě na poslední chvíli dopravní podnik zmírnit největší problémy. Cestující si nemohou koupit tištěné jízdní řády, protože nejsou k dispozici. Plnou odpovědnost za toto nese vedení města, a to snížením příspěvku na dopravní obslužnost a tlakem na co nejrychlejší změny.

I z toho důvodu byla iniciována petice, kde na elektronické i tištěné verzi je zhruba 900 podpisů. Argumentaci občanů, které připojují pod elektronickou verzi, chceme sdělit i na mimořádném zastupitelstvu,“ uvedl Jindřich Čermák.

I z toho důvodu byla iniciována petice, kde na elektronické i tištěné verzi je zhruba 900 podpisů. Argumentaci občanů, které připojují pod elektronickou verzi, chceme sdělit i na mimořádném zastupitelstvu, které zastupitelé svolali.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.