ČSSD preference klesají dál

REKLAMA

Vládní strany ANO a ČSSD se měly ve čtvrtek odpoledne setkat na koaličním jednání, ale premiér Andrej Babiš schůzku zrušil údajně z časových důvodů.

Nejdříve vedení ČSSD ve středu vyzvalo Babiše, aby nominoval jiného premiéra z ANO do doby, než se vyřeší jeho kauzy ohledně Čapího hnízda a údajného únosu jeho syna.

O den později už předseda ČSSD Hamáček  opakuje, že pokud by opozice chtěla situaci doopravdy vyřešit, tak přijde s návrhem na rozpuštění Sněmovny a sežene si pro to podporu 105 hlasů, pak by přidal hlasy také klub ČSSD. Říká se, že ČSSD se  bojí a drží se za každou cenu vládních křesel. Ale Hamáček tvrdí, že se nebojí žádného vývoje. ČSSD jenom říká, že to, co předvádí opozice je nezodpovědnost, protože nenabízí žádné řešení.

Sama ČSSD je doslova protkaná zakořeněnými mocenskými strukturami, často napojených více na sebe sama. Politickou práci v regionech už dělají lidé, kteří ani neví čí vlastně jsou. Po posledním sjezdu jakoby ČSSD v regionech ani nebyla. Nekonečné schůzování papalášů v přímém přenosu v médiích je asi to poslední, co by chtěl zbytek voličů soc. dem. vidět. Nejen kmotři a papaláši, ale i zoufale složité stanovy navádějící více k podrazům a vypočítavosti jsou věci, kterých by se moderní politická strana měla  už dávno zbavit. Politiků a náhubky v ČSSD jsou celé zástupy a následné se vyjadřování je pro občana naprosto nesrozumitelné. Místo toho se schází jeden stranický orgán za druhým a papaláši jen omílají staré falešné písničky, které už nezajímají v naší zemi téměř nikoho.

Celé vedení ČSSD bude nejspíš Babišovo vládu podporovat až do konce volebního období. Vedení už nic jiného pro zachování si alespoň nějaké tváře  asi nezbývá. Kromě toho je ČSSD asi nejzadluženější politickou stranou v historii České republiky. I to je vysvědčení s čistou pětkou spíš pro naprosté amatéry, než politiky z tradiční a nejstarší politickou stranou u nás a vizemi do budoucna pro občany.

Vláda v pátek nepadne, prohlásil na Seznamu.cz  ve čtvrtek předseda Hamáček.

Kdyby se preference posuzovaly podle výsledků voleb do zastupitelstev a Senátu v letošním roce, asi  by ČSSD pravděpodobně přestala mít své zástupce ve sněmovně stejně tak, jak dopadla v Karlových Varech, kde pod vedením Radky Poláčkové, Martina Havla, Zdeňka Míkovce, Markéty Wernerové a Evy Křenkové sestavená kandidátka nezískala historicky ani jediný mandát a ČSSD nemá poprvé v zastupitelstvu města své lidi.  Lakmusový papírek jasně ukázal, že voliči tyto politiky už na plakátech, ani v zastupitelstvu města vidět nechtějí.