Podle posledních událostí už primátorovi Kulhánkovi asi mnoho lidí moc nerozumí, jeho kroky jsou přinejmenším nesrozumitelné, protože si vynucuje to, co sám nikdy nechtěl a to od samého počátku příprav rekonstrukce, které se táhnou více než osm let. Za tu dobu si mohl vzít Císařské lázně dokonce dvakrát zpět do majetku města, ale nikdy to neudělal i přes doporučení kolegů radních.
„Pan primátor té možnosti nevyužil a pro navrácení Císařských lázní do majetku města nehlasoval. Nechal tedy vše na Karlovarském kraji, přestože do současné doby už město za různé změny a úpravy projektové dokumentace dalo 22 milionů korun! ,,My jsme teď projektovou dokumentaci zaktualizovali za dva miliony korun, jsme téměř v cílové rovince a v příštím roce chceme skutečně začít s rekonstrukcí“, uvedla hejtmanka. A zdůraznila, že záměr poslal kraj na Ministerstvo kultury, které potvrdilo, že akci zaregistrovalo. Výše dotace činí 250 milionů. „Nemůžeme dopustit, aby jakékoliv neopodstatněné průtahy komplikovaly zahájení prací,“ uzavřela hejtmanka.
Na rozdíl od primátora Kulhánka (KOA) se hejtmanka Mračková Vildumetzová (ANO) chová jako správný hospodář, nic zbytečně neprotahuje, neprodražuje dalšími projekčními pracemi a snaží se skutečně dobrat rekonstrukce a záchrany chátrající památky.
,,O navrácení majetku po nesplnění lhůt Karlovarským krajem jsme hovořili několikrát. Osobně jsem primátorovi města doporučoval, abychom si budovu, která nese hrdě znak města vzali zpět do majetku, ale můj návrh primátor s koaličními partnery z hnutí KOA kategoricky odmítli. Nyní se diví, že Karlovarský kraj vykonává svá vlastnická práva jako řádný hospodář a směle směřuje k dlouhodobě připravované rekonstrukci. To si měl primátor rozmyslet dříve a neslibovat symfonikům sál v budově, která městu už dávno neříká pane. A to, že memorandum je nezávazný dokument radní primátorovi před hlasováním také oznámili, ale jejich názoru primátor opět nedbal“, uvedl jeden z radních.
„Když si přečtu memorandum, tak jeho podstata je právě v tom, aby město mohlo připravit projekt koncertního sálu. Když jsme byli požádáni o souhlas s projektovou dokumentací, tak jsme ho vydali s podmínkou, že tato dokumentace nemůže zamezit budoucí realizaci koncertního sálu. Což není žádná nová podmínka, je to jen naplnění smyslu memoranda,“ zdůraznil primátor Kulhánek (KOA).
Co říkají moudré knihy o slovíčku memorandum.
Memorandum (lat. „na paměť“, „to, co se má pamatovat“), krátce memo, je spíše neformální záznam nějaké skutečnosti, jednání nebo stanoviska. Užívá se v právním, diplomatickém, obchodním i vědeckém provozu a může mít velmi rozmanité formy.
[carousel_slide id=’9109′]