22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Letecký most do Düsseldorfu zbouralo i přešlapování nové krajské vlády

archiv kvlity

REKLAMA

Další projekt teprve nedávno zavedené letecké linky do Düsseldorfu skončil a to krátce po té zahájil provoz. Letiště je v červených číslech a letos se to bude asi opakovat.

O linku nebyl zájem, letadla prý létala téměř bez pasažérů. „Nemůže se přece začít propagovat linka, až když začne létat. Já jsem se neustále ptala, zda budou lety obsazené, a všichni mně garantovali, že ano. Opak byla ale pravdou,“ uvedla nespokojeně hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

„Propagace začala ze strany města, potažmo infocentra včas, v rámci schváleného rozpočtu na přípravu linky. Bohužel však chyběly v daný časový okamžik peníze z Destinační agentury,která je sice měla rozpočtované, ale přešlapováním nové krajské vlády, jak s agenturou naložit, nemohla těmito finančními prostředky disponovat. Došlo tam tak k několikaměsíčnímu zpoždění,“ obhajoval kritiku hejmanky primátor Kulhánek (KOA). Zároveň si ale Kulhánek protiřečí, když připouští , že zastavení linky do Düsseldorfu  bylo nevyhnutelné, nenaplnily se původní přísliby německých touroperátorů.

 

Spolek pro obnovu leteckých linek, který linky objednal, tak lety zrušil. Kraj vidí chyb více, letiště přežívá jen z  rezerv a nový krajští konšelé zatím krom kritizování všech a všeho nepřišli s žádným návrhem, který by charakterizoval jejich volební sliby a to, že budou řídit kraj jako firmu. Výsledky přešlapování a kritizování asi občané neočekávali, spíš schopné politiky manažery, kteří Kraj přivedou k prosperitě a hospodářským výsledkům, ale to se zatím vůbec neděje.

V letecké dopravě se daří novým letošním linkám do Taškentu a Tel Avivu. Kraj prý chce jednat o dalších s ČSA, ale zatím nejsou známé žádné konkrétní výsledky.

§

Kritizování všech a všeho Vildumetzové jde velmi pěkně. O tom nikdo nemůže ani na okamžik pochybovat. A co plnění toho co veřejně slíbila lidem, aby jí volili? Jakou známku by dali bývalé paní učitelce a dlouholeté odbornici z ODS , dnes v kabátku hnutí ANO voliči dnes? Kolik podnikatelů, kterým slibovala ,,hory doly“ v Sokolově, Karlových Varech a Chebu je s její prací spokojeno?

Sliby Vildumetzové krátce po té co neuspěla ve volbách, opustila ODS a zahájila svou kariéru v novém převleku tentokrát  pod vlajkou hnutí ANO. Do dnešního dne nevyplatila za svůj veřejný slib občanům ani jedinou korunu, tím pádem dluží občanů kraje už desítky milionů korun.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.