20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Klsák platí jednodenní parádu z městských peněz

KVListy

REKLAMA

Král Karel IV., zakladatel Karlových Varů, obdrží od krále Klsáka (náměstek pro kulturu KOA) zbrusu nové šaty. Už při letošním zahájení lázeňské sezony, která se v Karlových Varech koná od pátku 1. května do neděle 3. května se bude promenádovat jeden den v roce v nových šatech  Karel IV. se svou družinou.

Za kostým pro krále Klsák z městských peněz nechá zaplatit 26 400 korun a vyrobí jej studio Barrandov.

Zapůjčený levný plášť prý nerespektoval historické skutečnosti a také byl po každé jiný. Náměstek Klsák (KOA), který odpovídá za kulturu v Karlových Varech je tím, který se zasadil o toto nové privilegium. Snad mu na Barandově také něco střihnou.

Nový kostým bude zatím bez korunovační koruny, tu Klsák  také nechá vyrobit v barrandovském studiu, ale až příští rok. Její kopie bude podstatně dražší, to se občané Karlových Varů pomějí.

Doprovodný program bude mít na starost  Lenka Smržová z pořádající agentury, pro město to bude asi další účelně a hospodárně využitý výdaj z veřejných peněz. A naši slavní herci včele s paní Domesovou (KOA) z našeho štědře Klsákem (KOA) honorovaného divadla?…, ti asi budou jen na oslavu koukat, zatím co  kostýmy v divadle budou vesele žrát moli, stejně tak asi kostým Karla IV. Po jednodenní, jistě pompézní oslavě se kostým asi po celý rok již nebude používat a tak přibude další potrava stále hladovým divadelním molům.

Hluboký umělecký zážitek?…, za ty prachy?.., jistě občané Karlových Varů ocení a v dalším roce bude i koruna, za víc… Doufáme jen, aby příští rok nebyl nový kostým králi malý a respektoval historické skutečnosti, pak by se musel pořizovat opět nový, ten pravý na celý jeden den…

A to zatím nebyla řeč o kostýmech družiny, určitě historické skutečnosti také nerespektují, tak na ně snad dojde příště, aby si jednodenní zážitek ,,Varáci“ opravdu užili… Na ty asi Klsák zapomněl…

Politická satira :  František Buk

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.