Kotkova alternativa v insolveci

REKLAMA

Z insolvenčního rejstříku vyplývá, že důvodem je nesplacená půjčka. Svým podpisem se ke splácení zavázal zakladatel Alternativy, kterým je známý karlovarský politik Jiří Kotek.

„Kotek ale uvádí, že žádnou zprávu o insolvenci prý neobdržel,“ reagoval ve středu Jiří Kotek. Slíbil, že veřejně vystoupí a složitou kauzu vysvětlí.

„Důvodem, proč jsme úspěšně podali ke Krajskému soudu v Plzni návrh na insolvenci, byl stav, který při exekuci zjistil soudní exekutor. Konstatoval, že strana Alternativa je prakticky bez majetku a je předlužená,“ uvedli zástupci SD – SN. Současná výše pohledávky s úroky a soudními náklady je podle nich celkem 1,29 milionu korun.

Věřitel se diví tomu , že Alternativa nemá žádný majetek a podle veřejně dostupných informací na webu Ministerstva financí letos v lednu dostala ze státního rozpočtu částku 2,098 milionu korun. V červnu dalších téměř půl milionu.

Odvolací soud v Plzni rozhodl letos v létě o povinnosti zaplatit dluh. Neuznal námitku, že žalovaná Alternativa dluh částečně splatila a tak Kotkovi značně znepříjemnil nejen ekonomickou situaci jeho hnutí, ale i především jeho důvěryhodnost na veřejnosti.

Zdroj: http://vary.idnes.cz/alternativa-je-v-insolvenci-dpw-/vary-zpravy.aspx?c=A141204_2121465_vary-zpravy_pl