22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Letos ani oprava, ani demolice

KVListy

REKLAMA

Karlovy Vary – Úplná uzavírka pro řidiče i pěší na Doubském mostu je jediný výsledek, který veřejnost v letošním roce dostala od Ředitelství silnic a dálnic.

Původně se mělo jednat jen o pečlivě a dlouhodobě připravovanou rekonstrukci, která měla omezit lidi jen na několik měsíců. V polovině letošního roku se ale zjistilo, že most je v havarijním stavu a je nutné ho strhnout a vybudovat zde most zcela nový.

Toto rozhodnutí ministra Ťoka  ale znamenalo, že všechno začíná úplně od nuly. Nové výběrové řízení na zhotovitele tak zabere další měsíce. Vypsány jsou pouze základní parametry. Součástí soutěže je demolice starého přemostění.

Vítěze soutěže mají znát správci státní infrastruktury snad koncem ledna a pokud s ním uzavřou smlouvu mohou až následně začít pracovat. To vše může platit pouze za předpokladu, že se nic nezkomplikuje. První kvartál příštího roku je nejbližší možný termín  pro zahájení prací, takže otevření nového mostu může být v optimistické variantě daleko za polovinou roku 2019.  

Na stav mostů se úřady více zaměřily poté, co se v minulém roce zřítil dálniční most v italském Janově, proto i náročnější kontrola mostu v Doubí odhalila poškození, která zcela změnila původní plánovanou rekonstrukci.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.