Stavbou roku je hotel Olympic

REKLAMA

Osmnácký ročník ankety Stavba roku Karlovarského kraje má každoročně za úkol zviditelnit krajské stavebnictví a osobnosti s ním spojené.

Za nejlepší projekt pokládají odborníci rekonstrukci Zámecké věže a jejího okolí v Karlových Varech, která se po létech podnájmu  vrátila pod správu města.

„Veřejné hlasování jsme kontrolovali průběžně a hlasy jsme ověřovali. Ty neplatné se objevily hlavně u památek, ale umíme si s tím poradit, takže to nebyl problém. Šlo řádově o desítky hlasů a letos bych řekla, že se jejich počet oproti předchozím ročníkům snížil,“ uvedla manažerka Anna Vlášková.

Letošní soutěže se zúčastnilo sedmnáct staveb a pět projektů.Letos po internetu dorazilo celkem 12 186 hlasů, platných a ověřených bylo 10 969. Opakované hlasování v anketě bylo sledováno jako každý rok a hlasy, které nebyly identifikováni provozovatel anketa každoročně po pečlivé kontrole odebírá.

Nejnovější údaje Českého statistického úřadu uvádí, stavební úřady vydaly v kraji během prvního čtvrtletí letošního roku celkem 495 stavebních povolení, což je o 7,1 procenta méně než ve stejném období roku 2017. Z toho nejvíce jich bylo na Chebsku.

Během prvního kvartálu začaly firmy stavět 174 nových bytů, kdy okolo poloviny tvoří bydlení v rodinných domech.

Jak dopadly výsledky letošního 18. ročníku soutěže

HODNOCENÍ ODBORNÉ POROTY

Kategorie projekt
1. místo: celková revitalizace Zámecké věže
2. místo: Futura – nová vodárna

Kategorie stavba
1. místo: Olympic Palace
2. místo: budova hospicové péče Rehos
3. místo: oprava mostu přes Jáchymovský potok
Čestná uznání: Goethův naučný lesopark, nový atletický areál Ostrov

HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI
Kategorie projekt
1. místo: Futura – nová vodárna

Kategorie stavba
1. místo: prodejna automobilů a autoservis Zimmel

Kategorie zachráněná památka
1. místo: tvrz Pomezná

PODROBNÉ VÝSLEDKY ZDE